-
Adventi képek kiállítása
Az iGenerációért Egyesület még 2024 december elején hirdette meg “Karácsonyi fények” címmel fotópályázatát, amelyre amatőr és profi fotósok részéről is várták az alkotásokat. Pénteken a Vörösmarty Színház emeleti galériájában hirdették ki az eredményeket és a zsűri által kiválasztott legjobb 30 képből kiállítás is nyílt.
2025.01.10. -
Oltári siker az Arénában
Kevesebb mint egy hónap múlva a székesfehérvári MET Aréna Székesfehérvár színpadára érkezik az év egyik szuperprodukciója, az Oltári srácok musical. Dolhai Attila, Serbán Attila, Kerényi Miklós és társaik már gőzerővel készülnek a fellépésre, s várják a rajongók által 2007-2009 tájékán, a musical első előadásain készített, közös fotókat is!
2025.01.10. -
Kiállítások és kutatási tervek
Közel 17 ezren keresték fel az elmúlt évben Székesfehérváron a Nemzeti Emlékhelyet, valamint a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely látogatóközpontot.
2025.01.10. -
Színházigazgatók találkozója
A Vörösmarty Színházban tartotta idei évi első találkozóját a Vidéki Színházigazgatók Egyesülete. A tanácskozáson a vidéki színházak jövőjéről, a fenntarthatóságról, az állami és önkormányzati támogatásokról osztották meg gondolataikat a résztvevők.
2025.01.10.
Indul a PartiTúra! - utazásra hív az ARSO Dobri Dániellel
Egy különleges utazáson vehetnek részt kicsik és nagyok időben és térben. 1788 nyara, az európai zene történetének egyik nagy pillanata: ekkor komponálta – alig néhány hét alatt – három utolsó szimfóniáját Wolfgang Amadeus Mozart. A nagy triptichont záró C-dúr szimfónia (K. 551) befejezésének dátumát (augusztus 10.) a mester maga jegyezte be az 1784 óta több-kevesebb rendszerességgel vezetett műjegyzékébe.
Az újabb kutatások valószínűvé teszik, hogy a hozzá kapcsolódott „Jupiter” melléknevet Haydn „londoni” szimfóniáinak megrendelője, Johann Peter Salomon találta ki és terjesztette el. A darab mindazonáltal méltó „isteni” jelzőjére: a nagyszabású, emelkedett nyitótétel, a dallamos Andante cantabile, a könnyedén lebegő Menüett már önmagukban is biztosítanák kiemelt helyét a szimfonikus zene történetében. A finálé azonban maga a csoda: a klasszikus szonátaforma elképesztő kompozíciós tudásról árulkodó kombinálása a barokk emblematikus műfajával, a fúgával.
A kivételes remekmű titkaival ismerteti meg az érdeklődőket az Alba Regia Szimfonikus Zenekar az idei PartiTúra-sorozat első előadásán, Paul Marsovszky karmester és Dobri Dániel zeneszerző közreműködésével. A nyitókoncertek október 9-én és 10-én 9.00-kor, 10,30-kor és 12.00-kor kezdődnek az ARSO-székházban (Szabadságharcos út 59.)