-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Indul a PartiTúra! - utazásra hív az ARSO Dobri Dániellel
Egy különleges utazáson vehetnek részt kicsik és nagyok időben és térben. 1788 nyara, az európai zene történetének egyik nagy pillanata: ekkor komponálta – alig néhány hét alatt – három utolsó szimfóniáját Wolfgang Amadeus Mozart. A nagy triptichont záró C-dúr szimfónia (K. 551) befejezésének dátumát (augusztus 10.) a mester maga jegyezte be az 1784 óta több-kevesebb rendszerességgel vezetett műjegyzékébe.
Az újabb kutatások valószínűvé teszik, hogy a hozzá kapcsolódott „Jupiter” melléknevet Haydn „londoni” szimfóniáinak megrendelője, Johann Peter Salomon találta ki és terjesztette el. A darab mindazonáltal méltó „isteni” jelzőjére: a nagyszabású, emelkedett nyitótétel, a dallamos Andante cantabile, a könnyedén lebegő Menüett már önmagukban is biztosítanák kiemelt helyét a szimfonikus zene történetében. A finálé azonban maga a csoda: a klasszikus szonátaforma elképesztő kompozíciós tudásról árulkodó kombinálása a barokk emblematikus műfajával, a fúgával.
A kivételes remekmű titkaival ismerteti meg az érdeklődőket az Alba Regia Szimfonikus Zenekar az idei PartiTúra-sorozat első előadásán, Paul Marsovszky karmester és Dobri Dániel zeneszerző közreműködésével. A nyitókoncertek október 9-én és 10-én 9.00-kor, 10,30-kor és 12.00-kor kezdődnek az ARSO-székházban (Szabadságharcos út 59.)