-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Informatika-történeti vándorkiállítás nyílt a Kandó Számítógéptechnikai Intézetében
Mérföldkövek az Informatikában címmel Székesfehérvárra érkezett a magyar számítástechnika történetét bemutató vándorkiállítás. A BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetében (Budai u.45 K.épület) a kiállítást végigjárva eszébe jut a mai felhasználónak, hogy a számítástechnika nem a PC-nél kezdődött -mondja az intézet igazgatója dr. Lőrincz Péter. A kiállítást január végéig lehet megnézni hétfőtől-péntekig reggel 8-tól délután 4-ig. Számítanak az általános- és középiskolás diákokra és azokra a középkorúakra, akik valamilyen módon foglalkoztak már számítástechnikával a „hőskorban”. (Képgaléria a kiállításról...)
Egy évvel ezelőtt Kovács Győző álmodta meg a Mérföldkövek a magyar informatikában c. kiállítást. Először úgy volt, hogy Fehérváron kezdi útját a vándorkiállítás, aztán egy évvel a kezdés után került ide hozzánk –mondja dr. Lőrinc Péter a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója. Ez a kiállítás most hazaért olyan értelemben, hogy az intézet -abban az időben még Kandó Kálmán Műszaki Főiskola- ekkor jött létre.
1968-ban indult egy nagyon komoly fejlesztési, gyártási program Magyarországon, aminek az egyik fontos része volt a számítástechnika. A jó fejlesztéshez, azonban jó oktatás is kell és nem csak közép, hanem felsőfokon. Akkor alakult meg a Kandón belül a Számítógéptechnikai Intézet és számunkra ezért is fontos ez a kiállítás, mert kötődünk azokhoz a termékekhez, amiket most kiállítunk, sőt azok a kollégák, akik most itt oktatnak részesei voltak annak a fejlesztésnek és gyártásnak, amiknek az eredményeit most mindenki megnézheti.
Az intézetben villamos mérnökök, informatikusok és műszaki menedzserek tanulnak jelent és jövőt. Ugyanakkor örülök, hogy be tudjuk mutatni azt, hogy a számítástechnika nem a PC-nél kezdődött -mondja dr. Lőrincz Péter..
A kiállítást január végéig lehet megnézni hétfőtől-péntekig reggel 8-tól délután 4-ig. Csoportoktól azonban bejelentkezést kérünk a tárlatvezetés miatt, amit az intézet hallgatói tartanak. Számítunk az általános- és középiskolás diákokra és azokra a középkorúakra, akik valamilyen módon foglalkoztak már számítástechnikával a „hőskorban”.