-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Február 26-tól ingyenesen házhoz jön a japán filmfesztivál
A Japán Alapítvány által szervezett esemény ebben az évben az eddigi legnagyobb repertoárt sorakoztatja fel. A programban egyaránt megtalálhatók kritikusok által elismert díjnyertes alkotások és mainstream szórakoztató filmek.
A műsorban szerepel a 2020-ban bemutatott Maeda Építőipari Vállalat – Fantázia Reklámosztály című fantasy, sci-fi és Az utolsó 30 perc című alkotás. Az utóbbi évek sikerfilmjei közül műsorra tűzik a Mielőtt a kávé kihűl című, Kavagucsi Tosikadzu azonos című regénye alapján készült filmet, valamint a Kis éji zenét, amely Iszaka Kotaro regényét dolgozza fel. A történet Satoról, a 27 éves szingliről szól, aki kétségbeesetten keresi a szikrát, a robbanást, amely megváltoztatja az életét.
Ezek mellett több más könyvadaptációból is szemezgethetnek a japán irodalom szerelmesei. Elérhető lesz A nagy átkelés című film és a Yonosuke története, amely 1987-ben kezdődik Tokióban. A címszereplő a nagyvárosba költözik, hogy elkezdje az egyetemet. A fiú lassan találja meg a helyét az új környezetben. Tizenhat évvel később pedig barátai életébe pillanthatnak be a nézők, hogy kiderüljön, milyen hatással volt rájuk fiatal barátjuk annak idején.
A programból idén sem maradnak ki a japán filmipar egyik húzóágazatának számító animációs filmek, amelyek közül a hatalmas rajongótábort magának tudó Production I.G. stúdió és a megható stop-motion munkáiról ismert Takesi Jasiro rövidfilmjei is láthatók lesznek.
Az összesen 20 országot érintő JFF PLUS Online Japán Filmfesztivál tavaly novemberben indult világkörüli útjára. Állomásai közt szerepelt Thaiföld, Ausztrália, Kanada, Németország és Spanyolország is.