-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Innováció napja az Óbudai Egyetemen - középpontban a robotizáció
Ebben az évben a robotizációt és az ehhez kapcsolódó székesfehérvári felsőoktatási képzési paletta bemutatását választották központi témának az innováció napja alkalmából. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára ellátogattak a duális képzésben résztvevő partnervállalatok is.
Molnár Tamás tanácsnok elmondta, az önkormányzat az elmúlt időszakban számos olyan intézkedést tett, ami egyedülálló és innovatív: elindult az Alba Innovár és az Alba Prosperis Kutatóközpont is, amely segítséget nyújt eligazodni a város a közösségének az innovatív világban.
Molnár Tamás hozzátette, hogy a város innovációs célkitűzéseiben azok a felsőoktatási intézmények a legfontosabb partnerek, amelyek Székesfehérváron működnek. Két hét múlva írjuk alá az együttműködési szerződést az Óbudai Egyetemmel, ebben fontos pont a vállalkozásfejlesztés és a startup-ok világa.
A partnervállalatok képviselői megismerhették az ipari robotizálási szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzés anyagait is.
Dr. Tick József, az Óbudai Egyetem regionális fejlesztési ügyekért felelős rektorhelyettese elmondta, olyan modellben gondolkodnak, amelyben az egyetem, az önkormányzat és a helyi ipar képviselői szorosan együttműködve alakítják ki a képzéseket. Az innovációnak abban is meg kell nyilvánulnia, hogy nem elég a mérnöknek megterveznie a berendezést, hanem részt kell vennie annak piacképessé tételében is. Az IOT, a mesterséges intelligencia mind olyan technológiák, amelyeket nem nélkülözhetünk és amelyeket már itt az iskolapadban meg kell ismerniük a hallgatóknak.
A nap folyamán számos előadást hallhattak a résztvevők, többek között Dr. Galambos Péter, a Bejczy Antal Robottechnikai Központ vezetője. Kerekasztalbeszélgetést is szerveztek, amelynek témája a robotizáció volt a jövő Magyarországán.