Intelmek a ma gyermekeinek - pályázat pedagógusoknak a Szent István Emlékév kapcsán

 „Fogadj szót, fiam!” címmel hirdetett pályázatot Székesfehérvár Megyei Jogú Város és A Szabadművelődés Háza. A pályázati felhívás azzal a céllal fordul a magyar anyanyelvű pedagógusokhoz , hogy 2013-ban, Szent István halálának 975. évfordulóján, államalapító királyunkhoz hasonlóan fogalmazzák meg intelmeiket a ma fiataljaihoz. Az első három helyezettet 150, 125 illetve 100 ezer forint értékű könyvutalványban részesítik a pályázat kiírói.
2013.02.01. 18:34 |
 „Fogadj szót, fiam!” címmel hirdetett pályázatot Székesfehérvár Megyei Jogú Város és A Szabadművelődés Háza. A pályázati felhívás azzal a céllal fordul a magyar anyanyelvű pedagógusokhoz , hogy 2013-ban, Szent István halálának 975. évfordulóján, államalapító királyunkhoz hasonlóan fogalmazzák meg intelmeiket a ma fiataljaihoz.

Ünnepi műsort követően hirdették meg a „Fogadj szót fiam!” pályázatot A Szabadművelődés Házában. Elsőként Kelemen István, a Vörösmarty Színház színésze idézett István király Imre herceghez szóló intelmeiből, amelynek hitelessége, bölcsessége közel ezer év után is töretlen.   Ezt követően Lendvai Judit népdalénekes moldvai csángó népdalt énekelt István királyról. Az intelmek időszerűségéről pedig Bakonyi István irodalomtörténész osztotta meg gondolatait.

„Az Emlékéven belül ezt a pályázatot kiemelt programnak tartom azért, mert ha Szent István Emlékévet ünneplünk, akkor ebből az intelmeket kihagyni nem is lehet. De ha az intelmekről beszélünk, akkor azt is érdemes megnézni, hogy mit mond el a ma felnőttjeinek és fiataljainak.”  - mondta Székesfehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott azoknak, akik részt vesznek a szervezőmunkában és Szabadművelődés Házának, hogy végigviszi a programsorozatot.
„1027-ben keletkezett az egyetlen magyar királytükör, azaz Szent István királyunk intelmei fiához, Imre herceghez . Ezt olvasva kellett a trónörökösnek megértenie, hogy milyennek kell lennie, azaz hogyan kell jó, igazságos, bölcs és erős királlyá válni. Nem vitás, hogy erkölcsi intelmekre, a XXI. századhoz illő útmutatásokra, ma is nagy szükség lenne. A pályázat meghirdetésének végső célja éppen az, hogy napjaink pedagógusai Szent Istvánhoz hasonlóan foglalják össze, öntsék formába intelmeiket a ma fiataljaihoz.” - mondta el dr. Cser-Palkovics András polgármester.
A pályázaton való részvétel feltételeit Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Háza igazgatója ismertette. A beküldendő pályaművek tematikai kötöttségén túl, terjedelmi vagy formai korlát nincsen. A pályázat kiírói eredeti, más pályázaton még nem szerepelt, másutt meg nem jelentetett műveket várnak. A pályázók tudomásul veszik, hogy a szerzői jogokra vonatkozó szabályokat be kell tartaniuk. Beérkezési határidő: 2013. június 30. A pályázathoz jelentkezési lap nem tartozik, nevezési díj nincsen.
 A borítékra írják rá a jeligét, kisebb lezárt borítékba helyezett cédulán tüntessék fel a pályázó nevét, lakcímét, lehetőleg az e-mail címét és telefonszámát is. A beküldött írásokat háromtagú, szakértő zsűri értékeli. Az első három helyezettet 150, 125 illetve 100 ezer forint értékű könyvutalványban részesítik a pályázat kiírói. A pályázatokat a következő elérhetőségen várják: Postacím: A Szabadművelődés Háza, 8000 Székesfehérvár Fürdő sor 3. Eredményhirdetésre és a díjak átadására a városi tanévnyitó ünnepségen, a székesfehérvári Széna Téri Általános Iskolában kerül sor. További információ: www.aszmh.hu