-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Intézményvezetők: Ferenczy Géza, Csitáry G. Emil Uszoda
A Székesfehérvári Csitáry G. Emil Uszodába naponta 1500 ember jár, közülük 500 kisiskolás, akiknek a kötelező úszásoktatást tartják az iskolai testnevelés óra keretében. Hét sportegyesület, köztük az Alba Volán öttusázói, az egyre szebb sikereket elérő vízilabdázók, a szinkronúszók is mindennapos vendégek azok mellett, akik a napi stressz levezetéseként mennek szaunázni a fehérvári uszodába. 15 éves a létesítmény, ilyen idősek a csövek is, amiket naponta kell hegeszteni -mondja Ferenczy Géza uszodaigazgató, azonban így is mindent elkövetnek, hogy minőségi szolgáltatást nyújtsanak vendégeiknek.
Az uszoda 2004-es költségvetése 240 millió forint volt, a következő évben pedig 260 millióból fogunk gazdálkodni -mondja Ferenczy Géza uszodaigazgató, amikor a jegyárakról kérdeztük. Emelkednek, ha csak minimálisan is a következő évtől, mert úgy érezték, hogy az inflációval megegyező vállalást a vendégek is elviselhetőnek tartanak. Ezek az emelések pedig messze nem tükrözik azokat a nehézségeket, amivel küzd az uszoda.
Ha megnézzük a jegyárakat, akkor az uszodabelépők olcsóbbak maradnak a környék kisebb uszodáihoz képest?
Jelenleg 430 forintos jegyárral dolgozunk, a diák 210 forint, de a bérletezők jelentős kedvezményekben részesülnek. Az országos árakhoz viszonyítva még mindig olcsóbbak vagyunk.
Milyen fejlesztések voltak az elmúlt esztendőben?
Fejlesztésben sohasem gondolkozhatunk, mert mindig csak az üzemeltetést tudjuk megoldani. Fejlesztésre a működés 15 éve alatt még nem költöttünk, kivéve a tavaly felállított sátortetőt, amit a strand medencéje fölé emeltünk. Ennek ellenére próbálunk a saját eszünk alapján olyan befektetéseket ösztönözni, amik a vendégeknek is jó. Sajnos azt nem tudjuk megoldani, hogy a Strandon a toaletteket bővítsük, pedig az EU-s szabvány ezeket előírja.
A szaunákat mindig felújítják...
Mondjuk így, azonban a megoldásra váró feladatok töredékét tudjuk csak elvégezni. Szinte minden este hegesztünk, mert a csöveink annyira rossz minőségűek, amiket 15 éve beépítettek, hogy szinte minden éjjel átdurran valamelyik vízvezeték, ami speciális szaktudást igényel. Ha fejlesztésről beszélnénk, akkor mondhatnánk azt, hogy kicseréljük a ma használatos csőrendszert, a ma használatos műanyagra és nem volna ennyi gondunk. Látom, mint képviselő, hogy a város nehezen tudja kigazdálodni a költségvetésünket és megértem, azonban olyan ötleteink vannak, amik nem kerülnének pénzébe a városnak és ezt igazán támogathatnák a hatósági feladatokat ellátó szervezetek.
Voltak álmaink, amik kötelezvények is, hogy a Strandot, a 70 éves állapotát javítsuk. Ma már más igények, elvárások és nem utolsó sorban előírások vannak és ezeknek szeretnénk megfelelni. A hozzánk tartozó épületeket, amikben ma vendéglátóhelyek működnek szerettük volna eladni, hogy tudjunk miből fejleszteni és ne nekünk kelljen fenntartani. Az építési hatóság nem támogatta az elképzeléseinket, így gondot jelent majd valószínűleg a tavasz végi strand-nyitás, ugyanis az ANTSZ ebben a formában az idén engedélyezte a nyitást.
Ebből milyen fejlesztéseket lehetett volna kivitelezni?
Élménymedencét szerettünk volna a gyerekeknek és a vizesblokkokat tudtuk volna bővíteni és felújítani, ami az ANTSZ által előírt kötelező feladat számunkra.
Így is rengetegen járnak az uszodába, naponta több mint ezer ember megfordul a fürdőben...
Naponta átlagosan 1000-1500 fő, ami többszörös leterheltsége az intézménynek. Durván 500 iskolás jár hozzánk úszásórára naponta, a többiek egyesületi sportolók és visszajáró vendégek. Azt tudni kell, hogy a fogyatékosok és a 70 év felettiek ingyen járnak hozzánk, illetve a háziorvos által "ajánlott" betegek is ingyen jönnek hozzánk. Ezt örömmel veszik, hiszen az egészségmegőrzésben fontos dolog lehet az úszás, mint mindennapi sportolási lehetőség.
Városi és országos szinten is vannak rangos úszóversenyek, sőt ebben az évben nemzetközi verseny is volt az uszodában.