Intézményvezetők kinevezéséről, felújításokról és a lakásrendelet módosításáról is döntött a Közgyűlés

Csütörtökön tartotta júniusi ülését Székesfehérvár MJV Önkormányzatának Közgyűlése. A képviselőtestület a városi fenntartású oktatási intézmények igazgatóinak kinevezéséről döntött, majd módosította az önkormányzati lakások elidegenítéséről szóló rendeletet. A belvárosi lakások bérleti díja jobban közelít majd a piaci árakhoz, ugyanakkor az idős egyedülálló lakóknak támogatási rendszert dolgoztak ki. A testület elfogadott továbbá egy olyan csomagot, mely 13 intézmény felújítását tartalmazza.
2011.06.30. 11:23 |
  Csütörtökön tartotta júniusi ülését Székesfehérvár MJV Önkormányzatának Közgyűlése. A képviselőtestület a városi fenntartású oktatási intézmények igazgatóinak kinevezéséről döntött, majd módosította az önkormányzati lakások elidegenítéséről szóló rendeletet. A belvárosi lakások bérleti díja jobban közelít majd a piaci árakhoz, ugyanakkor az idős egyedülálló lakóknak támogatási rendszert dolgoztak ki. A testület elfogadott továbbá egy olyan csomagot, mely 13 intézmény felújítását tartalmazza.
 Elsőként Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének munkatervéről döntött a közgyűlés: 2011 második felében 2-3 hetente tart ülést a testület. A képviselők számos városi oktatási intézmény vezetőjének, igazgatójának kinevezéséről is döntöttek. Kinevezték a Gyöngyvirág Óvoda, a Tolnai Úti Óvoda és az Ezredéves Készségfejlesztő Óvoda vezetőjét, valamint döntöttek az Általános Iskola és Speciális Szakiskola, a Tóvárosi Általános Iskola, a Táncsics Mihály Általános Iskola, a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, valamint a József Attila Középiskolai Kollégium és a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola igazgatójának személyéről is a beérkezett pályázatok alapján.
 
Közgyűlés után - dr. Cser-Palkovics András polgármester sajtótájékoztatója
 A város polgármestere elmondta, hogy mintegy nyolcvan napirendi pontról döntött a Közgyűlés, melyen többségében konszenzusos határozatok születtek. Az intézményvezetői kinevezésekkel kapcsolatban elmondta, hogy minden esetben szakmai javaslatok kerültek elfogadásra és a tantestület véleménye egyértelmű volt a döntéseknél. Kiemelte, hogy a Tóvárosi Általános Iskolában például Szücsné Sajtos Ágnes Katalin igazgató kinevezését is egyhangúan támogatták. Ez jó példa arra, hogy a szakma felül tudja írni a politikát, hiszen köztudott, hogy ellenzéki képviselőjelöltként indult a választásokon.
 Fontos, hogy számos olyan fejlesztésről döntött a közgyűlés, mely intézmény felújításokat eredményez. Kiemelte a Tóvárosi Bölcsőde és a Vasvári Pál Gimnázium felújítását, továbbá a 13 intézményt érintő csomag tartalmazza a Hosszúsétatéri rendőrőrs kialakítását is. (A rendőrséggel, közbiztonsággal kapcsolatban több döntés is született – erről jövő héten részletesen is beszámolnak a város rendőrkapitányával közösen.)
 
  A Sóstóval kapcsolatban dr. Cser-Palkovics András elmondta, hogy egy látogatóközpont kialakítása érdekében Fehérvár is tagként lép be egy konzociumba, mely a fejlesztés érdekében jön létre valódi természetvédelmi értékként megőrizve a területet. Az Alba Airport repülőtér ügyében egy szerződést értelmező határozat született, továbbá szeptemberre egy nyilvános ülésen elhangzó tájékoztatást kért a testület. Számot kell adnia a cégnek arról, hogy hogyan áll a reptérberuházás. „Kíváncsian várjuk majd, hogy milyen tájékoztatást ad a cég a repülőtér építésével kapcsolatban.”
 
 A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatói posztjának betöltésére három pedagógus - Molnárné Dr. László Andrea Zsuzsanna, Pálffyné Szumzer Ilona és Dr. Vizi László Tamásné - is pályázatot nyújtott be. A pályázók közül végül Dr. Vizi László Tamásnét választották meg a gimnázium új igazgatójának.
 A Közgyűlés döntött az önkormányzati lakások elidegenítéséről szóló rendelet módosításáról is. Dr. Bóka Viktor jegyző Márton Roland képviselő kérdésére elmondta, idáig több mint 100 lakóval egyeztettek a tervezett változásokról. Az I. övezetben található belvárosi lakások eddig fizetett átlagos havi bérleti díja 13.500 Ft-ról, 38.000 Ft-ra változik, míg a II. övezeti lakások esetén ugyanez a szám 11.500 Ft-ról átlagosan 29.000 Ft-ra emelkedik. Az I. övezetben élők esetében kidolgoztak egy helyben maradást elősegítő támogatási rendszert, amely azok számára biztosít támogatási lehetőséget, akik legalább 10 éve a belvárosi önkormányzati tulajdonú ingatlanokban, bérleti szerződésben vállalt kötelezettségeiket rendben teljesítik, viszont jövedelmi viszonyaik alapján a bevezetésre kerülő piaci alapú bérleti díj megfizetése komoly nehézséget okozna számukra. Az idős, egyedülálló bérlők így az eddigi áron bérelhetik tovább az önkormányzati bérlakásokat.
A közgyűlés közalkalmazotti álláshelyek meghatározásáról is döntött 18 városi intézmény esetében, elfogadta a Városgondnokság beszámolóját és kiírta a közbeszerzési eljárás a Székesfehérvár-Iszkaszentgyörgy kerékpárút-hálózat összekötő szakaszainak megépítésére. Szintén közbeszerzési eljárást írtak ki a VIII. számú Bölcsőde felújítására is. A közgyűlésen beszámoló hangzott el a Lánczos-Szekfű tudományos-művészeti ösztöndíjakról is. Bobory Zoltán kuratóriumi elnök elmondta, hogy idén 66 pályázat érkezett, ez mintegy 20%-al több, mint tavaly.