-
Középpontban a család
A családok és az édesanyák kerülnek fókuszba ezen a héten a keresztyén egyházak eseményein. A Székesfehérvári Baptista Gyülekezetnél most induló anyaklubban a magabiztos szülőség témakörét járják körbe. A Budai Úti Református Gyülekezet hölgyeknek szól a szombat délelőtti Kotyogóval, míg a katolikus hívek szintén november 16-án 10 órakor a Magyar Szent Család ünnepére gyűlnek össze a Székesegyházban.
2024.11.12. -
XII. Újszövetség maraton
Idén már 12. alkalommal rendezi meg a Vörösmarty Színház az Újszövetség maratont, amely idén új elemmel bővül. A négy evangéliumból gondosan összefésült szövegrészek olvasásával párhuzamosan kézműves foglalkozásokkal és mesesarokkal is várják a családokat, nagyszülőket, barátokat a színházban.
2024.11.12. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12. -
Elismerés a kézműveseknek
Rangos elismeréssel gazdagodott a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. A Szent István Művelődési Házban rendezett ünnepségen átvehették a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának oklevelét a magyar népművészet megőrzéséért.
2024.11.11.
Irányok - kortárs fehérvári festészet a Tóparti őszi tárlatán
Többek között Ujházi Péter, Csala Sándor, Kovács Árpád, Szarka Tamás, Végvári Beatrix és Revák István képei is megcsodálhatók a gazdag, kreatív anyagban.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntő gondoltai között kifejezte, hogy a kiállítás szimbolikus alkalom a város, a diákváros életében: "Kultúra nélkül nem beszélhetünk közösségről, sem pedig közösségfejlesztésről: ezek a szempontok ebben a kiállításban mindig megjelennek. (...) Ennek a kiállításnak egy missziós jellege is van - pont azért, mert egy iskolában van. Ráveszi a fiatalokat, hogy megálljanak egy pillanatra, rácsodálkozzanak egy képre, egy alkotásra. Így természetessé válik számukra, hogy a kultúra itt van körülöttünk." - és hangsúlyozta annak a kapcsolatnak a fontosságát, ami a város művészközössége és a művészeti iskola közössége között működik.
A tárlatot Végvári Beatrix, a Tóparti művészeti tagozatának a vezető tanára ajánlotta a közönségnek: arra törekedtek, hogy egyéni világlátást közvetítő műveket hozzanak, és hogy a hagyományos festészeti műfajokon kívül formai vagy stiláris kapcsolatban álló területekre is kitekintsenek - fogalmazta meg a kiállítás koncepcióját. A festészet műveléséről, az alkotás folyamatáról azt mondta, egyfajta szellemi megismerés - a képek nagyon személyesek, így önarcképeknek is, lelki tájnak nevezhetők. Az aulában 14 alkotótól láthatók művek, amelyek közül például Büki Zsuzsanna digitális festményei izgalmas, rétegett valóságot mutatnak be, Csala Sándor - a tervező grafikusok oktatója - bravúros olaj portrét hozott, Kovács Árpád karakteres képein Székesfehérvárt látjuk, Könyv Kata az emberi viszonyokról egy expresszív képet állított ki, Szarka Tamás két kerámiaképet, képkeretet mutat be, Revák Istvántól játékos vonalkultúrájú, a természet által ihletett alkotást láthatunk, Végvári Beatrix papírmunka-kísérlettel, Ujházi Péter festőművész pedig karakteres, de mégis könnyed, ironikus képpel gazdagítja a tárlat anyagát.
Az igazgató a város és azon belül a gimnázium diákságáért végzett munkájáért köszönetképpen a Tehetséges Tópartis Tanulók Alapítványának elismerő plakettjét adta át a polgámesternek, és sok sikert kívánt a következő évek városvezetői feladataihoz.