-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Iskolai udvarok, külső terek felújításával és okosterem létesítésével folytatódik a KÉPES program
A részletekről a Városházán számoltak be az Önkormányzat, a Tankerület, az Alba Innovár Digitális Élményközpont, a Városgondnokság, továbbá a programhoz csatlakozott cégek és a támogatott intézmények vezetőinek részvételével.
A KÉPES, azaz a Közösségi Értékteremtő Program – Együtt Székesfehérvárért! kezdeményezés keretében a székesfehérvári cégek 2013 óta támogatják az oktatási intézményekben a felújítási munkálatokat, hogy kicsik és nagyok minél szebb környezetben tölthessék a napjaikat. A programban jelenleg 20 székesfehérvári és Székesfehérvár környéki vállalat, vállalkozás vesz részt, melyek 2023-ban 18,9 millió forint támogatást biztosítanak. Az elmúlt évekhez hasonlóan a Székesfehérvári Tankerületi Központ 15 millió forinttal járul hozzá a tervek megvalósításához, a költségek fennmaradó részét pedig Székesfehérvár Önkormányzata fedezi, továbbá a Városgondnokság által elvégzett kivitelezés munkadíját is az Önkormányzat vállalja magára. Az elmúlt 10 évben voltak könnyebb és kevésbé könnyű évek, azonban az összefogás töretlen volt, a felajánlások pedig nagyon sokat jelentenek a támogatottaknak. Az oktatási, nevelési intézmények korszerűbb és sokfélébb játszóeszközöket, zöldebb udvarokat, illetve szebb vizesblokkokat köszönhetnek az intézmények a támogatóknak.
A felújítási munkálatok végeztével egy önkéntes napra is sor kerül majd az ősz folyamán.
A KÉPES programban idén a Felsővárosi Általános Iskola, a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola és a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola külső tereit újítják fel. A munka nagy részét a szünidő alatt, illetve az őszi hónapokban végzik el a Városgondnokság szakemberei. Emellett a Németh László Általános Iskolában egy digitális okostanterem létesül az Alba Innovár Digitális Élményközponttal együttműködve.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik részt vesznek az országban egyedülálló, tízéves múltra visszatekintő KÉPES programban. Fontosnak nevezte, hogy a hagyomány nem szakadt meg a nehezebb időszakokban, a pandémia és az energiaválság éveiben sem.
Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója szintén köszönetet mondott a Magyarországon példa nélküli összefogásért. A KÉPES programban megismert cégekkel jó együttműködést alakítottak ki, ami más vonatkozásban, például a pandémia idején bevezetett távoktatásban és az intézmények mindennapjaiban is sokat segített. Török Szabolcs hangsúlyozta, jó Fehérváron iskolásnak lenni, hiszen a tanulók érezhetik azt a közösségi erőt és összefogást, ami értük van, róluk szól és azt célozza, hogy a mindennapi oktató-nevelő munka könnyebb legyen.
Elsősorban szabványosítási, felújítási munkálatokat fognak végezi három iskola külső terein, udvarán.
A közterületi játszóeszközöket nemcsak egy alkalommal, hanem folyamatosan ellenőrzik, ezért ami nem szabványos, azt el kell bontani és újat kell helyette létesíteni – mondta Bozai István városgondnok.
Felsővárosi Általános Iskola:
- korszerűtlen, műfüves pálya elbontása
- homokozó felújítása, napvitorla telepítése
- új homokozó készítése
- régi betonpadok cseréje
Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola:
- régi kiülő elbontása
- sportpályák újrafestése, labdafogó háló létesítése
- kültéri ábrák festése a térkőre és egyéb felületekre
- kosárpalánkok bontása és új helyre telepítése
- teqball asztal áthelyezése
- 30 fő befogadására, udvari tanórák megtartására alkalmas külső tanterem létesítése térkőburkolattal
- fitneszeszközök elbontása
- fatörzset körülvevő ülőke készítése
- kézilabda kapuk újrafestése
- növénytelepítés – 20 m cserjesor, 2 db. díszfa, 1 fa (kiülő mellé)
Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola (itt végzik a legnagyobb szabású felújítást)
- rönkpadok bontása asztallal
- rönkből álló földjátékok bontása
- 70 fős kórus fellépésére alkalmas emelvény építése korláttal, teraszburkolással
- 30 fő befogadására, udvari tanórák megtartására alkalmas külső tanterem létesítése térkőburkolattal
- új udvari játszóeszközök – mászóvár, trambulin, saját fejlesztésű játék – telepítése szabványos, ütéscsillapító gumilappal
- labdafogó háló a sportpályához
- kültéri ábrák festése
- 2 db streetball kosárpalánk telepítése
- kézilabda kapuk telepítése
- 3 db szusszanó pad telepítése
- 5 db magaságyások készítése
A Németh László Általános Iskolában létesülő okos tanterem kapcsán Laufer Tamás, az Alba Innovár Digitális Élményközpont vezetője kiemelte, nagyon jó dolog részese lenni a széleskörű összefogásnak.
A támogató vállalatok alaposan megnézik, mire adják a pénzüket, ezért fontos, hogy értelmet és tartalmat lássanak a célokban.
A KÉPES program szimbolikus jelentőségű, melyben a gazdasági, társadalmi szereplők összefognak a jelent és a jövőt szolgáló oktatásért. A KÉPES programban az idei lesz a harmadik év, melyben okos tanterem megvalósulását támogatják. A támogatott iskolák igazgatói, intézményvezetői köszönetüket fejezték ki a nagyszabású fejlesztésekért, míg a cégek nevében Pándi János, a HTM Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy örvendetes lenne, ha minél több cég csatlakozna a kezdeményezéshez, és növelni tudnák a rendelkezésre álló támogatási keretet.