-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Iskolaőrök első országos versenyét rendezte meg a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A verseny a Borsod–Abaúj–Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapatának győzelmével zárult, és számos egyéb elismerést, különdíjat is átadtak a keddi díjkiosztón.
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság egykori kollégája, a néhai iskolaőr, a közösséget nagyra tartó és szerető sportember, Horváth Sándor tragikusan hirtelen hunyt el. Ennek kapcsán vetődött fel a gondolat, hogy egy versennyel tisztelegjenek az emléke előtt, a kezdeményezést az Országos Rendőrfőkapitányság is felkarolta, és számos támogató – köztük Székesfehérvár Önkormányzata – is mellé állt.
Az iskolaőrök és a koordinátorok számára szervezett első országos megmérettetésre minden vármegyéből érkeztek résztvevők, összesen 60-an jöttek el. Az elsődleges cél az volt, hogy a szakemberek összemérjék a tudásukat, emellett fontos volt a személyes találkozás, a tapasztalatcsere és egymás munkájának megismerése.
A résztvevők háromfős csapatokban mérettették meg magukat. Az első napon, a megnyitót követően iskolaőri szakmai tesztet kellett megoldani.
A második napon három helyszínen zajlott a verseny: a fizikai alkalmasságin három gyakorlatot (felülés, fekvőtámasz, kerékpározás) kellett adott időre teljesíteni, majd a Vöröskereszt állomásán elsősegélynyújtó feladatok voltak, míg a harmadik helyen szituációs gyakorlatot hajtottak végree, iskolában esetlegesen előforduló rendkívüli esetet kellett megoldaniuk, megakadályozniuk vagy éppen felszámolniuk.
A keddi eredményhirdetés alapján a csapatverseny eredménye az alábbiak szerint alakult:
1. helyezett: Borsod – Abaúj – Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapata
2. helyezett: Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapata
3. helyezett: Komárom – Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapat
4. helyezett: Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapata
5. helyezett: Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapata
6. helyezett: Hajdú – Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapata
A néhai Horváth Sándor családtagjainak és a versenyt támogató intézmények, szervezetek jóvoltából különdíjakat adtak át. Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András elismerését dr. Kovács Zsoltné, a generációk közötti együttműködés tanácsnoka nyújtotta át a szituációszakmai gyakorlatot legjobban megoldó szakembereknek, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság csapatának.
Az ünnepélyes eredményhirdetésen és díjátadón Szabó Vendel rendőr ezredes, rendőrségi főtanácsos, Fejér vármegye rendőr-főkapitánya arról beszélt, hogy a hagyományteremtő céllal megrendezett verseny elérte a célját. Reményét fejezte ki, hogy a résztvevő kollégák jól érezték magukat Székesfehérváron, és jó hírét viszik Fejér vármegyének szerte az országban.
A tervek szerint az országos iskolaőr verseny a jövő évtől minden esztendőben más-más vármegyében kerül megrendezésre.