Ismét építkezik a Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Többen távoznak a csapattól

A 2005-ben EHF-Kupát nyerő Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda csapata a 2005-2006-os idényben szerényebb produkcióval rukkolt elő a sportbarátok számára. A bajnokságban nem jutott a legjobb négy közé a csapat - az ötödik helyen végzett -, az EHF-Kupában a negyeddöntőben búcsúzott a további küzdelmektől, a Magyar Kupában viszont a döntőig meneteltek a fehérvári lányok, ahol ezüstérmet szereztek. Súlyos sérülése miatt az idény közben visszavonult a csapatkapitány Siti Beáta, az év végén pedig a klub búcsúzott a sérült Csernus Krisztinától, Lőw Andreától, valamint Kiss Olíviától és Vámos Boglárkától. Szabó Valéria eligazol a Cornexitől, és a kapusedző, Rácz Mariann is elhagyja Székesfehérvárt.
2006.05.25. 11:23 |

„Felemásra sikeredett ez az év. A három hadszíntérből egyen sikerült teljesítenünk a célkitűzéseket, ez a Magyar Kupa ezüstérem. – kezdte értékelését a Köfém SC elnöke, Balássi Imre. -  A bajnokságban és a nemzetközi porondon nem felelt meg az elvárásoknak a csapat, mégis, a körülmények ismeretében nem vallottak szégyent a lányok. A csapatunknak meg kell találnia a helyét a magyar bajnoki és a nemzetközi mezőnyben egyaránt. A tavalyi EHF-Kupa-győzelem a realitásokat felülmúlta, idén pedig a költségvetés a 3.-5. helyet realizálta. A jövőben jobban kell teljesítenünk, előre kell lépni mindenképpen. Mindenképpen szeretnénk igazolni, még tárgyalásban állunk a kiszemeltjeinkkel, emellett a kölcsönadott és az utánpótláskorú játékosainra is számítunk.”

A vezetőedző, Szabó Edina sem tarja sikeresnek a Cornexi hátrahagyott idényét, de a kiváló szakvezető – amint mondta – erőt merít a 2005-2006-os szezon tapasztalataiból.

„Ami leginkább fáj az idei szezont értékelve, hogy a Magyar Kupa-döntőben nem tudtunk úgy szerepelni a lányokkal, ahogy igazán szerettünk volna. Nem tudtunk úgy játszani, hogy esélyt termtsünk magunknak a győzelemre. Kiharcoltuk a kupadöntőt, és a fináléban már képtelenek voltunk nagyobb ellenállást kifejteni. Az EHF-Kupa negyeddöntőjének második összecsapásán kiválóan játszott a csapat Siti Bea és Balogh Bea nélkül is, ott megérdemeltük volna a továbbjutást, de amikor itthon lehetőségünk lett volna megnyugtató előnyt kiharcolni a Podravka ellen, nem éltünk vele.

Két évvel ezelőtt a Cornexi-Alcoánál egy új csapat épült, és most ismét egy új együttest kell építenünk. A rájátszásban több lehetőséget kapó fiataljaink már nem tekinthetők újoncoknak, és több olyan játékos sem lesz már nálunk, akik nem tudtak igazán alkalmazkodni a csapat stílusához. Rácz Mariann odaadó munkája rengeteget segített, és a játékosokkal együtt köszönjük neki. A sérülés miatt visszavonult Siti Bea is részt vesz majd a szakmai munkában, és Sugár Tímea is vállal az edzői feladatokból. A támadójátékunkat és a védekezésünket is újjá kell varázsolni. Jövőre is nehéz lesz a dolgunk, minden nap meg kell küzdenünk azért, hogy elérjük a céljainkat.

Fontos, hogy a csapat váza megmaradt. A meghatározó játékosok és a tehetséges fiatalok továbbra is a Cornexiben akarnak dolgozni. Jönnek új játékosok is. Azonban csak olyan játékosok jöhetnek ide, akikben megvan az a küzdőképesség, az a harciasság, az a gyorsaság, ami elengethetetlen ehhez a játékhoz. Akiben ez nincs meg, annak se nálunk, se máshol nincsen helye a kézilabdában.” – hívta fel a figyelmet Szabó Edina.