Ismét köztulajdonba került a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft.

A felszámoló- biztos hétfőn birtokba adta a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft-t Székesfehérvár MJV Önkormányzatának - tájékoztatott Kissné Ágics Ilona felszámolóbiztos. Éjféltől a város tulajdonába kerül a Fűtőerőmű, melyet vagyonkezelésbe adott az önkormányzat a Széphő Zrt-nek. A város ezzel visszakapta annak a lehetőségét is, hogy milyen módon lehet rehabilitálni a belváros szomszédságában a Gáz utca környékén az iparterületet.
2014.06.30. 16:15 |
  A felszámolóbiztos hétfőn birtokba adta a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft-t Székesfehérvár MJV Önkormányzatának - tájékoztatott Kissné Ágics Ilona felszámolóbiztos. Éjféltől a város tulajdonába kerül a Fűtőerőmű, melyet vagyonkezelésbe adott az önkormányzat a Széphő Zrt-nek. A város ezzel visszakapta annak a lehetőségét is, hogy milyen módon lehet rehabilitálni a belváros szomszédságában a Gáz utca környékén az iparterületet.
 A város önkormányzata és a felszámolóbiztos még január 17-én írta alá a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. vagyoni elemeinek megvételére vonatkozó szerződést, miután a felszámolóbiztos elfogadta a város által benyújtott nettó 2.750.000.000 forintos pályázatot. A vételárat április 17-én megfizette az önkormányzat és az azóta eltelt időszakban megtörtént a különböző engedélyek beszerzése, így az üzemeltető Széphő Zrt elkezdheti a munkát a távhőtermelő önkormányzati cégben.
A város polgármestere Cser-Palkovics András elmondta, hogy több mint húszezer embert érintő közszolgáltatás került ismét köztulajdonba. Mind a termelés, mind pedig a szolgáltatás önkormányzati, tehát köztulajdonban lesz mostantól. Látszott az elmúlt években, hogy ha nincs biztonságban egy közszolgáltatás az rendkívül veszélyes, és mit jelent az, ha néhány órára van egy város attól, hogy kikapcsolják a távhőt termelő cég gázszolgáltatását, veszélyeztetve ezzel több mint húszezer háztartás fűtését és melegvíz szolgáltatását télen. „A közszolgáltatásoknak egy város életében közösségi tulajdonban a helyük, hiszen a szolgáltatás biztosításának felelőssége a közösséget, az önkormányzatot terheli. Ennek a felelősségnek pedig tulajdonjog nélkül nagy kockázattal lehet megfelelni. Korábban érdemi ráhatása a működésre az önkormányzatnak nem volt, a szolgáltatás biztonságáért a felelősség azonban a város önkormányzatát terheli. Mostantól kezdve a tulajdonjog ismét a városé. Nettó 2.75 milliárd Forint volt az ára a visszavásárlásnak, melyhez kormányzati segítséget kapott az önkormányzat. Ezúton is köszönöm Magyarország Kormányának, hogy Székesfehérvár segítségére sietett ebben az ügyben és a fehérváriak számára ezt a nem kis összegű támogatást biztosította .” - mondta a város polgármestere.
A város visszakapta annak a lehetőségét is, hogy a következő esztendőkben a fejlesztési lehetőségeket figyelembe véve megvizsgálja annak lehetőségét, hogy mikor és milyen módon tud az erőmű költözni a város egy, vagy több pontjára és milyen módon lehet rehabilitálni a belváros szomszédságában a Gáz utca környékén az iparterületet.
 
Szauter Ákos a Széphő Zrt vezérigazgatója elmondta, hogy beszerezte a cég azokat az engedélyeket, mellyel a távhőszolgáltatást a termeléssel együtt el tudja látni a cég. „Feladatunk, hogy a termelő és a szolgáltató egységeket a leggazdaságosabban működtessük. Minden lehetőségünk megvan ehhez és most jön el az az időszak, amikor jó gazdaként használjuk majd az üzemeltetett eszközöket.”