Ismét lenullázta Ouzas a fehérváriakat, kikapott a Volán

Két győzelem után utazott a Fehérvár AV19 a táblázaton második helyen álló Linz otthonába. Az első két harmadban hokiban szokatlan módon nem esett gól, de még csak ki sem állítottak senkit a fehérváriak közül. A harmadikban aztán vezetést szerzett a Linz, és a hajrában bebiztosította győzelmét.Kapusának,Ouzasnak képtelen volt gólt ütni a középszakaszban a Volán.
Linz - Fehérvár AV19 2-0
2015.02.24. 21:32 |

Jégkorongban azért szokva vagyunk hozzá, hogy egy meccsen megtelik, de legalábbis "sűrű" a jegyzőkönyv, gólok, gólpasszok, kiállítások kerülnek be a statisztikába... Linzben a törvények élő cáfolatát adta elő a két csapat: két harmadon át egyetlen gólt sem ütöttek! És nem a túlzott keménykedés akadályozta a csatárokat, erre lehet következtetni abból, hogy kiállításból is csak három volt ennyi idő alatt - sajnos hiába sújtotta mindegyik a hazaiakat, ezekből sem tudott betalálni a Volán. A Linz többet lőtt kapura, de nemcsak a legutóbb Fehérváron is nullázó Ouzas, hanem a mi kapusunk, Rajna is hibátlanul teljesített a gólvonalon.
Maradt tehát a döntés a meccs hajrájára. A harmadik harmad elején először került emberelőnybe a Linz - és rögtön ki is használta... A Marino mellett Banhamet is nélkülöző, mindössze három légióssal felálló fehérváriaknak az első két sorban szinte csak tengerentúli játékost kiállító hazaiakkal szemben volt lehetőségük, de hiába kaptak újabb emberelőnyt. Az utolsó percekben pedig már nem volt esély, Kovács Csaba kiállítását újabb góllal büntette a Linz, amelynek két mérkőzésen át nem tudott gólt ütni a Fehérvár. Legújabb mumusunkat ezek szerint Michael Ouzasnak hívják...

EHC Liwest Linz - Fehérvár AV19 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
Gl.: Kozek, Lebler.

További eredmények: Salzburg - Villach 4-3, Znojmo - Vienna 2-1 (szétlövés után).
Az állás: 1. Salzburg 18 pont., 2. Linz 13, 3. Znojmo 10., 4. Fehérvár 6., 5. Vienna 5., 6. Villach 5.