Ismét remekeltek a hétvégén a fehérvári tollaslabdázók

A hétvégén Gyöngyösön rendezték meg a 13 éven aluli tollaslabdázók országos bajnokságát. A Fehérvári fiatalok most sem maradtak érem nélkül. Az Albatoll.hu csapatát 9 játékos képviselte. Letsch Péter a fiúknál könnyen jutott a négy közé ahol a későbbi győztes, debreceni Mester Józseffel vívott hatalmas csatát. Végül izgalmas mérkőzésen, három játszmában szenvedett vereséget ( 15:3, 7:15, 16:17) így bronzérmes lett. Sveininger Aletta a lányoknál a vártnál nehezebben jutott a négy közé.
2006.03.13. 06:38 |

Sveininger Aletta lány párosban Országos Bajnok Winkler Katával (Ezerjó SE), egyéniben bronzérmes. Letsch Péternek a harmadik játszmában 16:16-os állásnál 3 mérkőzéslabdája volt a döntőbe jutáshoz, végül bronzérmes lett. Staudt Balázs és Kanczler Dániel párosban lett bronzérmes.

A hétvégén Gyöngyösön rendezték meg a 13 éven aluli tollaslabdázók országos bajnokságát.
 A Fehérvári fiatalok most sem maradtak érem nélkül. Az Albatoll.hu csapatát 9 játékos képviselte. Letsch Péter a fiúknál könnyen jutott a négy közé ahol a későbbi győztes, debreceni Mester Józseffel vívott hatalmas csatát. Végül izgalmas mérkőzésen, három játszmában szenvedett vereséget ( 15:3, 7:15, 16:17) így bronzérmes lett. Sveininger Aletta a lányoknál a vártnál nehezebben jutott a négy közé. A döntőbe jutásért a nagy rivális (későbbi győztes) móri Winkler Katával vívott nagy csatát, de három játszmában alulmaradt így bronzérmes lett. Párosban aztán együtt győzték le az ellenfeleket és szereztek Magyar Bajnoki címet.

A fiú párosban szép sikert ért el az először együtt játszó Staudt Balázs és Kanczler Dániel, akik csak a későbbi győztes debreceni párostól kaptak ki. Egyéniben Staudt Balázs a 8 között kapott ki a móri Krausz Gergőtől, Kanczler Dániel a csoportjában kapott ki szintén a későbbi győztestől. Lovász Krisztián a csoportjában szintén Krausz Gergőtől kapott ki.

A lányoknál Móricz Ritának, Lomoschitz Andreának, Strobl Andreának és Dolmány Fanninak nem sikerült a továbbjutás a csoportjukból. Párosban a Strobl – Móricz és a Lomoschitz Dolmány kettősnek sem sikerült az első fordulón túljutni.