-
Kölcsönzés a Sí-bankból
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a Székesfehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron bérelhet snowboardot és sífelszerelést. A síbank a Vasvári Pál Általános Iskolában található és hétköznapokon 17:00 és 20:00 között tart nyitva.
2024.11.21. -
8 között a röplabdás lányok
Három mérkőzést rendeztek szerdán a női Magyar Kupa nyolcaddöntőiben. A MÁV Előre Foxconn lányai három szettben győztek a DVTK ellen és magabiztosan jutottak tovább a legjobb nyolc közé. DVTK ONGROPACK – MÁV ELőre Foxconn 0:3 (-14, -23, -20)
2024.11.21. -
A megyei döntőbe jutás a tét
Megrendezték a 2024/25-ös tanév Úszás Diákolimpiájának városi fordulóját. A Csitáry G. Emil Uszodában a megyei döntőbe jutásért versenyeztek a gyerekek.
2024.11.19. -
10 éve hunyt el Rajz Attila
10 évvel ezelőtt, tragikus hirtelenséggel hunyt el az Alba Volán SC sokszoros válogatott, magyar bajnok támadója, Rajz Attila. Halálának évfordulóján gyertyagyújtással és emlékmeccsel tisztelegtek az egykori jégkorongos előtt családja, barátai és csapattársai.
2024.11.18.
Születésnapján köszöntötték a jégkorongsport élő legendáját, idősebb Ocskay Gábort
Id. Ocskay Gábor honosította meg a Székesfehérváron a jégkorongsportot.
Id. Ocskay Gábor még a 70-es évek végefelé Grosics Gyula, a legendás Aranycsapat labdarúgókapusa, a fővárosi Volán SC elnöke kérésére a csapattal együtt költözött Székesfehérvárra. 1981-ben megszületett a Székesfehérvári Volán SC jégkorongcsapatának az első aranyérme Kovalcsikkal, Ocskayval és társaival. De Gábor akkor már előretekintett, és elvetette a későbbi, fehérvári játékosokból álló csapat magvát.
A most hetvenéves lett Id. Ocskay Gábor, vagy becenevén Csicsó, vagy az Öreg. Mert e megszólítás már akkor, fiatalon is kijárt neki. A tisztelet miatt. Mert tiszteletet érdemelt az a munka, amit elvégzett. A jégkorong akkor még gyerekcipőben járt itthon is, hát még Székesfehérváron! De az Öreget nem lehetett lerázni: jött, érvelt, meggyőzött mindenkit - már akit tudott, de sokakat elért, sokak hittek neki. Volt hát jégpálya, bajnokcsapat, aztán lett belőle fedett Jégcsarnok. A második bajnoki címet az 1993/94-es szezon végén köszön(t)hette a város. Azokkal az ifjakkal, akik az Öreg „gyermekei” voltak, de már felnőttek lettek, néhány honi igazolttal és külföldi légióssal kiegészítve újra bajnokok lettek. De mégis a fehérváriak voltak többségben a csapatban. Aztán később jöttek sorban az aranyak.
Emlékszem, amikor a 90-es évek elején, úgy ’93, ’94 környékén az akkor még Városi Televízióban elkezdtük közvetíteni a hoki meccseket. Láttam, persze, hogy láttam már ilyen sporteseményt, de sok lövésem még nem volt hozzá. De akartam, hogy legyen ilyen is a televízióban, ezért megkértelem id. Ocskay Gábort, hogy segítse szakkommentátorként a munkámat. Képemen huncut vigyorral kérdeztem tőle, hogy „mondd már el azon nézők kedvéért, akik még nem járatosak ebben a sportban, hogy ez (az, emez, amaz) miért van, mi miért történik, mi mit jelent?" Aztán szépen kitanultam, mert lelkesen beszélt, én meg hagytam, mert remek lecke volt ez nekem.
Aztán kivitte a csapatot a nemzetközi mezőnybe, Fehérvárra jött a világ jégkorongozni. Járt itt Kanada válogatottja, az akkor még csikó Banhammal, aki később a fehérvári csapat ásza lett.
Nagyságát mutatja, hogy ha fájó szívvel is, de hátrébb tudott lépni, átadta a helyet az ifjaknak, akik viszik tovább a sikeres munkát. Gál Petinek, annak a Szélig Viktornak, aki anno a legnagyobb ellenfél, a Dunaferr sztárja volt. Most meg a fehérvári hokit menedzseli. Ezt talán még ő sem gondolta hajdan, hogy valósággá lehet…
Kedves Gábor, öreg Csicsó! Sajnos elmúltak a gyermekévek, a felnőttévek, és bizony megöregedtünk. Most öregebb Öreg lettél. Ne törődj az évekkel, van cél számodra, segítsd csapatod, ha tudod. Ha meg nem, nézd a meccseket. Mert neked ÖREG, ez az ÉLET.