-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Itt vannak a ponthatárok - így lehetett bekerülni a fehérvári egyetemekre
Szerdán este 8-kor kiderült, hogy ki jutott be a Kodolányi János Egyetemre és az Óbudai Egyetem Alba Regia Karára.
A felvételi pontokat a korábbi években és idén is 500 pontos rendszerben számították, vagyis 200 pontot továbbra is a tanulmányi eredményekért, 200 pontot az érettségi eredményekért, 100 pontot pedig az intézményi pontokért (korábban többletpontok) lehetett kapni. A korábbi évekhez képest nagy változás, hogy idén már az egyetemek maguk határozták meg, melyik az a két tárgy, aminek az eredményét figyelembe veszik, és azt is előírhatták, hogy az adott tárgyból a felvételhez milyen szintű érettségit kérnek.
Pluszpontok jártak az Óbudain az e-Sport bajnokság résztvevőinek
Míg korábban központilag határozták meg mennyi pluszpontot ér a nyelvtudás vagy az emelt szintű érettségi, most minden egyetem maga dönthette el, hogy mire mennyi intézményi pontot ad. Szintén felsőoktatási intézménytől függött, hogy mennyi pontot adott az esélyegyenlőségre, a versenyeredményekre vagy éppenséggel a sportteljesítményre. Az Óbudai Egyetemen például az országos e-Sport bajnokságon történő részvétel után 3 pont, nemzetközi verseny esetében 5 pont járt. Dobogós eredményért az előbbi esetben 10 pont, az utóbbinál pedig 20 többletpontot lehetett szerezni.
Nappalin 336 pont volt a határ az emberi erőforrás szaknál a Kodón
A Kodolányi János Egyetem Székesfehérváron meghirdetett képzéseinél államilag finanszírozott nappali alapképzésben az emberi erőforrások szakhoz 336 pont kellett, a gazdálkodás és menedzsment szakhoz pedig 320, míg a pedagógia szakra 220 ponttal már be lehetett kerülni. A turizmus vendéglátás szakhoz 332 pontra volt szüksége a diákoknak.
A művészeti képzéseknél nappalin az államilag finanszírozott előadóművészet (jazz-zongora) szakon 400 pont volt a határ, a jazzbasszusgitár és jazzgitár képzéseknél szintén 400 pont volt a limit.
A villamosmérnök szakhoz kellett a legtöbb pont az Alba Regia Karon
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán meghirdetett képzéseknél államilag finanszírozott nappali tagozatos alapképzésben a földmérő és földrendező mérnök szakon 221 pont, gépészmérnöki szakon 227, műszaki menedzser szakon 228 pont kellett. A villamosmérnöki szakhoz 268, a mérnökinformatikus szakhoz pedig 240 pontra volt szüksége a felvételizőknek.