-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Itt vannak a ponthatárok - így lehetett bekerülni a fehérvári egyetemekre
Szerdán este 8-kor kiderült, hogy ki jutott be a Kodolányi János Egyetemre és az Óbudai Egyetem Alba Regia Karára.
A felvételi pontokat a korábbi években és idén is 500 pontos rendszerben számították, vagyis 200 pontot továbbra is a tanulmányi eredményekért, 200 pontot az érettségi eredményekért, 100 pontot pedig az intézményi pontokért (korábban többletpontok) lehetett kapni. A korábbi évekhez képest nagy változás, hogy idén már az egyetemek maguk határozták meg, melyik az a két tárgy, aminek az eredményét figyelembe veszik, és azt is előírhatták, hogy az adott tárgyból a felvételhez milyen szintű érettségit kérnek.
Pluszpontok jártak az Óbudain az e-Sport bajnokság résztvevőinek
Míg korábban központilag határozták meg mennyi pluszpontot ér a nyelvtudás vagy az emelt szintű érettségi, most minden egyetem maga dönthette el, hogy mire mennyi intézményi pontot ad. Szintén felsőoktatási intézménytől függött, hogy mennyi pontot adott az esélyegyenlőségre, a versenyeredményekre vagy éppenséggel a sportteljesítményre. Az Óbudai Egyetemen például az országos e-Sport bajnokságon történő részvétel után 3 pont, nemzetközi verseny esetében 5 pont járt. Dobogós eredményért az előbbi esetben 10 pont, az utóbbinál pedig 20 többletpontot lehetett szerezni.
Nappalin 336 pont volt a határ az emberi erőforrás szaknál a Kodón
A Kodolányi János Egyetem Székesfehérváron meghirdetett képzéseinél államilag finanszírozott nappali alapképzésben az emberi erőforrások szakhoz 336 pont kellett, a gazdálkodás és menedzsment szakhoz pedig 320, míg a pedagógia szakra 220 ponttal már be lehetett kerülni. A turizmus vendéglátás szakhoz 332 pontra volt szüksége a diákoknak.
A művészeti képzéseknél nappalin az államilag finanszírozott előadóművészet (jazz-zongora) szakon 400 pont volt a határ, a jazzbasszusgitár és jazzgitár képzéseknél szintén 400 pont volt a limit.
A villamosmérnök szakhoz kellett a legtöbb pont az Alba Regia Karon
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán meghirdetett képzéseknél államilag finanszírozott nappali tagozatos alapképzésben a földmérő és földrendező mérnök szakon 221 pont, gépészmérnöki szakon 227, műszaki menedzser szakon 228 pont kellett. A villamosmérnöki szakhoz 268, a mérnökinformatikus szakhoz pedig 240 pontra volt szüksége a felvételizőknek.