Jan macival a világ körül - lezárult a Comenius Nemzetközi Együttműködési Projekt

Comenius Nemzetközi Együtt- működési Projekt záró ünnepségére került sor a Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodájában, ahol az elmúlt 14 év alatt 15 országgal vették fel a kapcsolatot. Legutóbb a két éves időtartamot felölelő „Pleased to meet you!” elnevezésű program zajlott, amelyben kilenc ország intézményeivel vették fel a kapcsolatot.
2014.06.11. 11:07 |
Comenius Nemzetközi Együttműködési Projekt záró ünnepségére került sor a Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodájában, ahol az elmúlt 14 év alatt 15 országgal vették fel a kapcsolatot. Legutóbb a két éves időtartamot felölelő „Pleased to meet you!” elnevezésű program zajlott, amelyben kilenc ország intézményeivel vették fel a kapcsolatot.
2012 óta zajlott a „Pleased to meet you!” elnevezésű program, amelyben kilenc ország intézményei, köztük a székesfehérvári Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodája működtek együtt. A Comenius nemzetközi együttműködési program célja az volt, hogy a résztvevő országok óvodásai, kisiskolásai megismerjék egy más életét és kultúráját. A magyar pályázati részt Nagy Tamásné készítette, aki több hasonló projektet koordinált már és aki kollégájával részt vett a finnországi tanulmányúton is.
A Comenius nemzetközi együttműködési program keretében kilenc európai ország óvodái, illetve általános iskolái működtek együtt, akiknek közös logója egy Jan nevű maci volt. Az ő segítségével valósították meg a különböző projektelemeket és az ő kalandjai által ismerték meg egymás életét, kultúráját a résztvevő gyermekek. Belgium, Finnország, Magyarország, Írország, Olaszország, Málta, Spanyolország, Románia és Törökország egy-egy intézményének részvételével zajlott a „Pleased to meet you!” projekt, amelynek nyitányát 2012 őszén Írországban tartották, ezen ott volt Kulbertné Virág Zsuzsa óvodaigazgató is. Tavaly októberben Máltán, idén februárban pedig Finnországban találkoztak a tagok.
A résztvevők szeint maradandó élményt jelentett, amikor például láncmesét készítettek a partnerek egy boldogtalan hercegkisasszony világjárásáról, vagy amikor a Bory-várat mutatták be a többi nyolc ország kisgyermekeinek. Minden ország készített már fotóalbumot, amelyből egy közös könyv készült. A modern technika segítségével folyamatosan kapcsolatban voltak a program résztvevői, hiszen az ünnepekre elektronikus képeslapot küldtek egymásnak és folyamatosan töltöttek fel tablókat a mindennapjakról is.
A rendezvényen részt vesz Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok, önkormányzati képviselő, aki elmondta, Fehérvár büszke lehet arra a munkára, amit a város óvodáiban végeznek, többek között ez is bebizonyosodott a nemzetközi tapasztalatcsere alkalmával. Kiemelte, hogy a csereprogramok komoly merketingértékkel is bírnak Székesfehérvár számára.