-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Jancsó Miklós két és több élete - az Alexandrában dedikálta róla szóló könyvét a filmrendező
Jancsó Miklós az Alexandra könyvesboltban dedikálta a róla szóló könyvet, melyet Marx József írt "Jancsó Miklós két és több élete, önéletrajzi esszék" címmel. Marx József filmkritikus, aki végigkísérte a filmrendező életét és munkásságát. A kötetből megtudhatjuk, melyek voltak Jancsó Miklós legemlékezetesebb évei és filmjei.
Jancsó Miklós az Alexandra könyvesboltban dedikálta a róla szóló könyvet, melyet Marx József írt "Jancsó Miklós két és több élete, önéletrajzi esszék" címmel. Marx József filmkritikus, aki végigkísérte a filmrendező életét és munkásságát.A kötetből megtudhatjuk, melyek voltak Jancsó Miklós legemlékezetesebb évei és filmjei.
Hogy Önről könyvet írtak, az mennyire legyezgeti a hiúságát?
De nem sokan mondhatják el magukról, hogy még életükben könyv születik munkásságukról…
Ez mindenképpen megtiszteltetés, de azt hiszem nem egyedülálló eset.A könyv miről szól?
Azokról az évekről és azokról a filmekről szól, ami az én életemben a legemlékezetesebbek voltak.Marx József, a könyv írója kicsoda?
Filmkritikus. Dolgozott annak idején a Filmgyárban és egész életében filmtörténettel foglalkozott. Nem ez az első könyve, írt ő már többek között Szabó Istvánról is.Véletlenszerűen lapozgatom a könyvet és azt veszem észre, hogy több fejezet kiemelten szerepel. Ilyen például az iskola…
Igen, itt jártam iskolába Fehérváron. Itt is érettségiztem, de ez már nagyon régen volt.Ön szerint milyen helyzetben van ma a filmipar?
A mai filmipar Amerikában van. Iparilag gyártják a filmeket, természetesen nagy nyereségekkel. Azt hiszem nincs is ma már olyan amerikai film, amely veszteséges lenne.És mi a helyzet a magyar filmekkel?
A magyar filmek mindig veszteségesek. Kicsi az ország, kevés a nézőszám, úgyhogy a magyar alkotásokat támogatni kell.A fiatalok körében azonban egyre népszerűbbek az ön által alkotott filmek.
Persze, mert ezek humoros filmek, a fiatalok pedig szeretnek nevetni. Komolyan venni az életet ma már nagyon nehéz.A "Mohácsi vész" című film volt az utolsó Mucsi-Scherer féle film. Lesz még?
Igen. A "Mohácsi vész" volt az ötödik, most valószínűleg készítünk még egyet és az lesz az utolsó. És akkor már ciklusnak nevezhetjük a Mucsi-Scherer féle filmeket.Ezek után mi az, amit még el szeretne érni?
Az utolsó vonatot hazafelé.Komolyra fordítva a szót, még mi a célja?
Tovább élni. Az ember nem szívesen hal meg…