-
Húsvét vigíliája
Nagyszombat Jézus halálára, illetve arra a napra emlékeztet, amikor holtteste mintegy kétezer évvel ezelőtt a sziklába vájt sírban feküdt. A húsvét ünnepének előnapján a keresztény egyházak Krisztus sírjánál időznek és elmélkednek. Nagyszombaton véget ér a negyvennapos böjt, a feltámadási szertartások után a családok ünnepélyesen elfogyasztják a húsvéti vacsorát.
2025.04.19. -
Meglepetés a Vox Mirabilistől
Hagyományosan idén is húsvétvasárnapi meglepetéssel készül a Vox Mirabilis Kamarakórus Székesfehérváron. A „Kötődések” című lengyel-magyar CD lemezüket az idén is elrejtik Húsvétvasárnap délelőtt Székesfehérvár ismert helyszínein.
2025.04.19. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18. -
Míves munkák a kiállításon
A Szent István Művelődési Házban nyílt meg Köpf Jenő faesztergályos tárlata. Az alkotó ezúttal is míves használati és dísztárgyakkal mutatta meg elhivatottságát a különleges kiállításon.
2025.04.18.
Jártunkban-keltünkben Székelyföldön - élmények a Verstáborban

A barlang Európa legnagyobb kénhidrogénes mofettája, ahonnan naponta kb. 3000--6000 m3 gáz illan el. Orbán Balázs néprajzkutató, a Székelyföld leírása című könyvében így fogalmaz a különleges természeti képződményről: „Ha az ember kitekint, künn a vidék az átellenes zöldhegyek, a remény, az élet ez üde jelképei, a délibábként lebegő kéngőz rezgő fátylán derengenek át, s az kit életszenvedések aggasztanak, csábittatva érzi magát egypár lélegzés által túladni az életen, de kiben még életkedv van, az elfojtott lélegzettel hatol be, kifut éltető léget szivni, s ujból ismételten befut."

A barlanglátogatást követően egy másik ikonikus természeti képződmény a"Bálványos", Háromszék egyik legjellegzetesebb turisztikai különlegessége a gyógyvízforrásairól elhíresült Csiszár Fürdő volt a célpont.
Szerdán a Székely Határőr Emlékközpontba látogattak el a verstábor résztvevői, amely Szépvíz község központjában lelt otthonra, mint Székelyföld első állandó had-, részben társadalom és emlékezettörténeti tárlata, amely megerősíti, hogy a katonáskodásnak, katonanemzetnek van egy mítosza a székely kollektív emlékezetben.
Este következett egy igaz játékos megmérettetés, a Stílusgyakorlatok, amelyben a fiatalok, Ráckevei Anna és Milus Mariann összeállításában bizonyíthatták kreativitásukat, A szemünk előtt lepergő történetek egyszerre nyújtottak színházi élményt a maguk sajátos dramarturgiájával, illetve bizonyították, hogy tehetség kézen fogva jár a kivételes élethelyzetek bemutatásának kivételes kihívásaival.
Őrház a határon
Csütörtökön Gyimesbükkbe, Szépvízre is ellátogatottak a Verstáborosok. Gyimesbükkön, a Rákóczi-vár romjai alatt, néhány méterre a hajdani román-magyar határtól áll a hajdani Magyar Királyi Államvasutak egyik legkeletibb, 30. számú vasúti őrháza. Az őrház 1897-ben épült a magyar és a román állam közti szerződés alapján, és 1944-től újra a román fennhatóság alá került.
Deáky András öröksége
A Magyar Örökség-díjas Deáky András rendhagyó történelemóráin esztendőről-esztendőre biztosít bennünket arról, hogy meg kell maradnunk őseink nyelvében és hitében. A népnevelő, néptanító legenda sokat tett és tesz azért, hogy gyimesbükki otthonának történelmi emlékparkja, az ezeréves határ őrháza, a Rákóczi-vár őrtornya a világ magyarsága számára jelképpé, szimbólummá váljon, és hogy ma is megélhető legyen Gyimesbükkön a gyimesi csángók semmihez sem hasonlítható népi kultúrája. Az előadást követően az 1782-ben Nagyboldogasszony tiszteletére felszentelt kontumáci kápolna, a Gyimesek legrégebbi temploma volt a kirándulók célpontja.