-
Szépség, ajándékba
Tizenhat saját készítésű festményét ajándékozta oda a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Maroshegyi Gondozási Központja, illetve az Ezredéves Iskola számára Penkné Ördögh Kati. Az amatőr festő képeiből november elején nyílt kiállítás a Köfém Művelődési Házban, a tárlat zárásaként került sor az ünnepélyes adományozásra.
2024.11.27. -
Adventi koncert a Bazilikában
A harmincadik Adventi Koncertjére készül a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, amelyet 2024. november 29-én,19:00 órai kezdettel rendeznek a Szent István Székesegyházban. A Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar mellett közreműködik a Kodály Zoltán Általános Iskola Gyermekkara, Füredi Nikolett, Fehér Adrienn, Rezsnyák Róbert és Tóth Marcell - zongorán. Vezényel: Ruff Tamás őrnagy, a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar karmestere.
2024.11.27. -
Adventi hangverseny
Különlegességekkel, számos vendéggel várja a közönséget a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar idei adventi hangversenyén. Az ünnepi dallamok pénteken este hét órakor csendülnek fel a Szent István székesegyházban.
2024.11.27. -
Előadó-művészeti támogatás
Idén 4,5 milliárd forintot biztosít a Kulturális és Innovációs Minisztérium az előadó-művészeti szervezetek támogatására.
2024.11.27.
Játékokban élő női sorsok - zárul a Női történelem hónapja a Szent István Király Múzeumban
1987 óta minden évben egyre több országban rendezik meg a Women’s History Month-ot, vagyis a Női történelem hónapját. Az emlékhónap első ötlete még 1978-ban merült fel a kaliforniai Sonomában, ahol helyi diákok előadásokkal és esszéíró versennyel ünnepelték a nők történelmi szerepét. E kezdeményezéshez társulva különböző tudományterületet képviselő kollégáink (néprajzkutató, művészettörténész, régész, antropológus) előadásai révén szeretnénk megvilágítani új szemszögből a nők korszakokon átívelő szerepeit.
A programsorozat utolsó előadásának témája március 30-án, szerdán 18.00 órától a „Játékokban élő női sorsok” lesznek.
Dr. Nagy Veronika néprajzkutató előadásán a 19. és a 20. században élt kislányok babái kapnak hangsúlyt. Milyen sorsokról, társadalmi folyamatokról üzennek nekünk ezek a játékok? Erre kaphatnak választ az érdeklődők ezen az izgalmas játéktörténeti előadáson.
Az előadás ingyenes, ugyanakkor a szervezők legfeljebb 30 főt tudnak fogadni az Új Magyar Képtárban.