-
Életveszélyes a városi tavak jegére lépni - azonnal beszakad a vékony jégréteg
Az elmúlt éjszakákon a városi tavakon vékony jégréteg alakult ki a mínuszokban, rámenni és korcsolyázni nem szabad rajtuk, hiszen minimum a 10-12 centiméteres jégvastagságot el kell érni ahhoz, hogy rámerészkedhessünk a korikkal. A Városgondnokság helyezett ki tiltó táblákat a Sóstón, a Csónakázó-tó és a Palotavárosi tavak partján is.
2024.12.28. -
Nyitva van a Kori Liget
Ha az ünnepi pihenés és a közös családi ebédek, vacsorák után egy kis mozgásra vágyna, a Kori Liget vár mindenkit. A jégpálya a Zichy ligetben egész téli szünetben nyitva van. Délelőtt tíz és este nyolc között lehet korcsolyázni. Január elsején 15 és 20 óra között lesz lehetőség sportolásra.
2024.12.26. -
Szemétszállítás az ünnepek alatt
A Depónia tájékoztatása szerint a lakossági hulladékszállítás 2024. december 24., kedd és 2024. december 27., péntek között a megszokott ürítési rend szerint történik. A 2025. január 1-jén, szerdán esedékes hulladékszállítás helyett viszont január 4-én, szombaton viszik el a szemetet.
2024.12.26. -
Szakrendelés az ünnepek alatt
Bizonyos szakrendelések nyitvatartása váltorik majd az ünnepi időszakban, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház tájékoztatása szerint. Egyes szakrendelések szünetelnek, mások csak részlegesen működnek majd az ünnepek alatt. Egyúttal kérik, hogy receptfelírási igényért mindenki időben jelezze!
2024.12.24.
Javaslatokat vár a Közművelődési Iroda a Fricsay Richárd Zenei Díj adományozására
Székesfehérvár közgyűlése 2002-ben alapította meg a Fricsay Richárd Zenei Díjat, amit minden évben a Vörösmarty Színházban, a Zenei Világnapon adnak át azoknak a művészeknek (karnagyoknak, együtteseknek, előadóknak és zenetanároknak), akik több éven át jelentős értékkel gazdagították Székesfehérvár zenei életét. Kérjük városunk zeneszerető polgárait, hogy tegyék meg javaslataikat, kit tartanak arra méltónak, hogy e rangos elismerést megkaphassa. A javaslatnak tartalmaznia kell: javasolt személy nevét, tevékenységének rövid méltatását, javaslattevő nevét, amit 2007. augusztus 15-ig kell eljuttatni a Városháza Közművelődési Irodájára. Információ kérhető: a 316-589-es telefonon.
Székesfehérvár közgyűlése 2002-ben alapította meg a Fricsay Richárd Zenei Díjat, amit minden évben a Vörösmarty Színházban, a Zenei Világnapon adnak át azoknak a művészeknek (karnagyoknak, együtteseknek, előadóknak és zenetanároknak), akik több éven át jelentős értékkel gazdagították Székesfehérvár zenei életét.
Kérjük városunk zeneszerető polgárait, hogy tegyék meg javaslataikat, kit tartanak arra méltónak, hogy e rangos elismerést megkaphassa.
Javaslatnak tartalmaznia kell:
a javasolt személy nevét,
tevékenységének rövid méltatását,
javaslattevő nevét.
Javaslataikat 2007. augusztus 15-ig várjuk a Városháza Közművelődési Irodájára.
Információ kérhető: a 316-589-es telefonon.
Fricsay Richárd 1867. március 24-én született a morvaországi Kremsierben (ma Kromerziz). Zenei tanulmányait is ott kezdte, később pedig Olmützben szerzett zeneszerzői és karmesteri diplomát, majd szülővárosába visszatérve az iskola tanára és a Thonet-gyár tisztviselője lett. Zenetanári munkáját 1896-ban cserélte fel a katona-karmesteri hivatásra. Számos helyőrségben szolgált, az első világháborút követően ő szervezte újjá a magyar katonazenét. Székesfehérvárott megszervezte a filharmóniát és 1913-ban megalapította a zeneiskolát. 1913-tól 1934-ig az I. Honvéd Gyalogezred zenekarának igazgató karnagya volt, emellett 1920-tól alezredesi rangban a Magyar Királyi Honvédség zeneügyi igazgatója is volt. Országszerte népszerű és ismert emberré vált, aki morva származása ellenére ízig-vérig magyarként élt és minden tehetségével a magyar katonazene felvirágoztatásán dolgozott. Művei között tánczenéket (Gavott, Erzsébet-keringő), indulókat (pl. Veni, vidi, vici), fúvószenekari átiratokat is találhatunk.
Zenekarával több ízben szerepelt külföldön is (Bayreuth, Szófia, Konstantinápoly stb.), a Magyar Rádióban pedig több mint ezerszer játszott. Számtalan kitűnő muzsikust nevelt, akik a legrangosabb zenekarokban is megállták a helyüket. 1934-ben vezényelte utoljára a budapesti I. Honvéd Gyalogezred zenekarát: 38 év szolgálat után vonult nyugállományba. Ezután is folytatta a muzsikálást, utolsó rádióhangversenyét 1944. április 3-án adta, és egy év múlva, 1945. március 16-án hunyt el. Munkáját számos hazai és külföldi kitüntetéssel ismerték el.