-
PICi hősök, orvosok és ápolók
Zsúfolásig megtelt idén is a Gyermekosztály aulája és folyosója - vasárnap délután a koraszülöttek világnapja alkalmából színes programmal várta volt koraszülöttjeit és családjaikat a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztálya.
2024.11.17. -
Színes aréna és Városháza
November 17-én, vasárnap a koraszülöttek világnapján lila, míg november 20-án, a gyermekjogok világnapján világoskék színű megvilágítást kap a Városháza és az Alba Aréna.
2024.11.17. -
A lakosság véleményét kérdezi a kormány
A Fidesz-KDNP frakciószövetség felkérésére a kormány nemzeti konzultációt indított. Fejér vármegyében november 27-étől postázzák a kérdőíveket. A konzultáció céljáról Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők tartottak sajtótájékoztatót.
2024.11.15. -
Átadták az emlékdiplomákat
Idén is átvehették emlékdiplomájukat azok a pedagógusok, óvónők és oktatási szakemberek, akik ötven, hatvan, hatvanöt, hetven, vagy éppen hetvenöt évvel ezelőtt szereztek diplomát. A "színes" diplomások a Hiemer-ház Báltermében gyűltek össze az ünnepségre.
2024.11.15.
Javítanák a Fejér Megyei Szent György Kórház finanszírozását
Fejér megye betegeinek 21%-a a megyén kívül kerül ellátásra, és ők ezzel a finanszírozás egy részét is elviszik a Fejér Megyei Szent György Kórháztól. A fenntartó megyei önkormányzat és a kórház vezetésének egyértelmű célja, hogy betegeit és a velük járó finanszírozást a megyében tartsa. A Szent György Kórházban jelenleg nem csupán az aktív kórházi ágyak száma, de a fekvőbeteg-létszám is az országos átlag alatt van.
2011.06.17. 11:52 |
Fejér megye betegeinek 21%-a a megyén kívül kerül ellátásra, és ők ezzel a finanszírozás egy részét is elviszik a Fejér Megyei Szent György Kórháztól. A fenntartó megyei önkormányzat és a kórház vezetésének egyértelmű célja, hogy betegeit és a velük járó finanszírozást a megyében tartsa.
Budapest több tekintetben – így a finanszírozás terén is - elszívó hatással van megyénkre. A Szent György Kórházban jelenleg nem csupán az aktív kórházi ágyak száma, de a fekvőbeteg-létszám is az országos átlag alatt van. Bár végleges döntés még nincs a Szemmelweis-tervvel kapcsolatban, hosszú ideje folynak a főként szakmai egyeztetések az egészségügy átalakításáról és az elképzelésekről. A terv egyik biztos pontja a nagytérségi egészségügyi központok kialakítása. A jelenlegi elképzelések szerint Székesfehérvár a budai nagytérségi centrumhoz fog tartozni.
A Fejér Megyei Szent György Kórház felkészültségében és infrastruktúrájában is megfelelő ellátást tud nyújtani a térség lakóinak, a megfelelő finanszírozás viszont hiányzik – mondta Vargha Tamás, a megyei közgyűlés elnöke. „A Semmelweis-tervben, amellyel kapcsolatban hangsúlyoznám, nem hoztak végleges döntést, nagytérségi struktúra szerepel. Ennek értelmében a Szent György Kórház Budához tartozik, az ottani Szent János, Kútvölgyi és Városmajori kórházhoz. Amennyiben ez megvalósul, akkor is csak a legspeciálisabb ellátások tekintetében kell a megyében élőknek Budapestre menniük.” - tette hozzá.
Budapest közelsége sok tekintetben nehezíti a kórház helyzetét – véli dr. Csernavölgyi István főigazgató. Azok a betegek ugyanis, akik a fővárosba mennek ellátásért, a finanszírozást is odaviszik. Hozzátette, vonzóbbá kívánják tenni a megyei kórházat a szakmai tartalmat illetően és lobbizni fognak azért, hogy a megyei ellátórendszer jobb finanszírozásban részesüljön. Mint mondta, a megyei betegeknek is ugyanolyan színvonalú ellátás jár, mint másoknak az országban. A kórházigazgató szerint több pozitívum is származhat a Szent György Kórház számára abból, hogy az a nagytérségi egészségügyi központ, amihez Fejér megye tartozik, Budán lesz.