Jégkorong - magabiztos győzelemmel egyenlített a Hydro FAV19

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az ICE HL jégkorongbajnokság elődöntőjének a második mérkőzésén fogadta a Villach csapatát a Raktár utában. Az első meccset hosszabbítás után az osztrákok nyerték, a fehérváriak egyenlíteni akartak. Megtették…
2022.03.26. 20:20 |

Hydro Fehérvár AV19-Villach SC 6-3 (2-1, 3-0, 1-2)

Az osztrákok hamar beköszöntek, a 4. percben Brunner szerzett vezetést a fehér mezeseknek. Öt percet kellett várni az egyenlítésre, Erdély Csanád gólja jelentette az örömöt a lelátón. Hat perc múlva következett a megszokott Shaw show, így a fehérváraik nyerték az első 20 percet. A másodikban meg nagyon rátettek az egygólos előnyükre, hiszen a harmad végén az állt az eredményjelzőn, hogy 5-1! A 26. percben Petan, még ugyanebben a minutumban ki más, mint Shaw, majd egy másodperccel (!) a harmad vége előtt Sarauer piszkálta a pakkot az Villach kapujába.

A záró szakasz nem jól kezdődött, mert a kezdés után 28 másodperccel Flemming csökkentette csapata hátrányát. A folytatás is csak a Villachnak volt örvendetes, tekintettel arra, hogy az 51. percben a 18 éves Tschurnig hozta még közelebb a csapatát a fehérváriakhoz. De minden jó, ha jó a vége, az 59. percben Bartalis lőtt a saját kapuja elől az ellenfél üresen hagyott ketrecébe.

A fehérváriak egyenlítettek, folytatás hétfőn Villachban.