Jó játék, de újabb Volán-vereség

A Jesenicében szerzett pont gyarapítása érdekében fogadta hatodik forduló-beli ellenfelét az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Ligában. A fehérváriak azt a Graz 99ERS-t látták vendégül, mely együttes az elmúlt bajnoki pontvadászatban a nyolcadik, tehát az osztrák küzdelemsorozat utolsó helyén végzett. A graziaknak most is van javítanivalójuk, hiszen az eddig lejátszott öt mérkőzésen öt pontot gyűjtöttek, egyszer sem tudtak nyerni a rendes játékidőben…
 A fehérvári összecsapáson sem kezdett jól a Graz, a mérkőzés elején a nagy elánnal kezdő Volán örülhetett. Alba Volán SC – Graz 99ERS 3-5 (2-3, 0-1, 1-1)
2007.10.07. 21:10 |

A fehérvári összecsapáson sem kezdett jól a Graz, a mérkőzés elején a nagy elánnal kezdő Volán örülhetett. Az első emberelőny a hazaiak előtt adódott, Guillet-t küldte ki a bíró, az emberelőnyt pedig gyorsan gólra váltotta az Alba, Tokaji Viktor bombázott a kékvonalról a grazi ketrecbe, 1-0.
 A folytatásban aztán Svasznek és Horváth is a büntetőpadra került, a kettős emberfórt pedig bevágta a Graz, Robert Guillet volt eredményes. Alig telt el 24 másodperc, és már a vendégeknél volt az előny: a szimpla emberfórt – Svasznek visszajöhetett, de Horváth büntetése még tartott – Ivo Jan váltotta gólra, 1-2.
 A Volánnak minden esélye megvolt az egyenlítésre, de amikor Dalpiaz kapus már nem tudott hárítani, akkor a kapuvas sietett a szorongatott helyzetben lévő osztrákok segítségére. Ahogy lenni szokott a kimaradt helyzeteket kapott gól bosszulta. A 16. percben Greg Day mattolta az éppen védés után visszakapaszkodó Hetényit.
 A gól után ismét megfogyatkozott a hazai alakulat, de emberhátrányból is sikerült betalálni. Iob ügyetlenkedett a fehérvári kékvonalnál, Stastny letámadta, elvette tőle a korongot, előre indult, az osztrák kapu előtt keresztbe passzolt, és Kovács Csaba pontosan érkezett, és ponttal gazdagodott, 2-3-ra zárkózott fel góljával a Volán.

A második harmadban hiába rohamozott elszántan az Alba Volán, a Graz növelte előnyét. A 99-esek első sora volt a jégen, s egy korongszerzés után iskolajátékkal mattolták az egész fehérvári védelmet, a csiki-csuki végén pedig Robert Guillet saját maga második, csapata negyedik találatát szerezte. A Volán nem roskadt össze, továbbra is küzdött, de nem talált be a kapuba. Stastny ismét a kapuvasat találta el, s Dalpiaz kapus is jól tüsténkedett a gólvonal előtt.

A második emberelőnyben zárta a Volán és a harmadikat is létszámfölényben kezdte, eredményesen. A 41. percben Palkovics tette át a korongot a bal oldalra, Ocskay középre centerezett, Horváth András pedig a kapuba helyezte a pakkot, 3-4!
 Nem sokkal később a grazi csapat bosszankodhatott egy kapuvas miatt, majd a mérkőzés hajrájában kétszer is egyenlíthettek volna a hazaiak. Az 51. percben Kovács Csaba lépett ki a kékvonalról ziccerben, azonban szólója végén nem cselezett, hanem lőtt, Dalpiaz pedig védett. Két perccel később is az osztrák kapus brillírozott, amikor Palkovics lövését hárította a bal felső elől remek reflexmozdulattal. Még ugyanevbben a percben Kovács Csabát kiállították, az emberelőnyt pedig Guillet váltotta gólra, ötödik pontját szerezve ezzel a kanadai táblázaton. Ezután már nem rohamozott olyan intenzitással a Volán, így maradt az 5-3-as grazi győzelem.

Alba Volán SC – Graz 99ERS 3-5 (2-3, 0-1, 1-1)

Székesfehérvár, 1200 néző
 Vezette: Tschebull (Kaspar, Wohlmuth)

AV: Hetényi – Horváth 1(ee), Tokaji 1 (ee), Kovács 1 (eh), Ocskay (2), Palkovics (1), Svasznek, Dostal, Stastny (1), MacSweyn, Gröschl, Kangyal, Ondrejcik, Benk, Sofron, Vaszjunyin, Borostyán, Rajz, Fodor, Majoross, Budai (kapus). Vezetőedző: Jan Jasko

Graz: Dalpiaz – Stuart, Nolan, Guillet 3 (első 2xee, harmadik ee) (2), Jan 1 (ee) (2), Day 1 (3), Coleman, Jakobsen (1), Brunnegger, Iob (2), Caig, Martens, Mössmer, Schildorfer, Kleinheinz, Washburn, Neubauer, Kraxner, Lange, Dinhopel, Bock (kapus). Vezetőedző: Larry Sacharuck

Kiállítások: 10 ill. 12 perc