Jó játékkal mutatkozott be a Vidi a BL meglepetéscsapata ellen

A Videoton a svájci bajnok FC Basel ellen játszotta idei első felkészülési mérkőzését Marbellán. A találkozót körülbelül 80-100 néző tekintette meg a helyszínen, köztük egytucatnyi svájci drukker is helyet foglalt, valamint a Dinamo Kijev csapata is itt volt. A találkozó végén egy góllal bizonyult jobbnak a svájci bajnok, de a Videoton büszke lehet teljesítményére. Az FC Basel kezdőcsapatában 7 olyan játékos szerepelt, akik játszottak a BL-ben a Manchester United elleni győzelmük alkalmával.
2012.01.18. 09:15 |
Egyértelműen a Vidi uralta a mérkőzés elejét, számtalan alkalommal került helyzetbe Nikolics, sőt még az ellenfél kapujába is betalált egy alkalommal, azonban az akció közepén a partjelző lest jelzett, így érvénytelenítették Nikó találatát. Ez azonban szerencsére nem "fogta" meg csapatunkat, ugyanolyan lelkesen és jól játszottunk a félidő hátralévő részében is. Csak 44. percben alakította ki első helyzetét a Basel, egy 20 méterről leadott szabadrúgás okozott kisebb fejtőrést csapatunknak, azonban végül gól nélkül zárult a félidő.

A második félidő elején továbbra is a mi akaratunk érvényesült a pályán, azonban mindkét csapat egyre többet cserélt, nálunk szóhoz jutottak a fiatalok is és természetesen Torghelle is. A Basel kispadján pedig olyan játékosok várakoztak bevetésre, mint a 12 millió eurós Xherdan Shaqiri vagy a 6 millió eurós Xhaka. A mérkőzést végül azonban nem ők, hanem Andrist döntötte el, aki egy kontratámadás végén gólra váltotta az első igazi baseli helyzetet. Pedig fél perccel korábban mi szerezhettünk volna gólt, Gyurcsó remekül került helyzetbe, azonban 6 méterről az üres kapu fölé lőtte a labdát. A gól után, a mérkőzés utolsó harmadában már kiegyenlített játék zajlott a pályán, de Toghelle három alkalommal is hatalmas helyzetbe került, sajnos gólt ezúttal neki sem sikerült szereznie.

A végeredmény ugyan nem nekünk kedvez, de a mutatott játék miatt örülhetünk. Ha sikerül ezt a lendületet megtartani, és egy kicsit javítani a helyzetkihasználáson, akkor a Vidi nagyon sok örömet fog okozni tavasszal a szurkolóknak. De addig még több barátságos mérkőzésre kerül sor: legközelebb január 22-én, vasárnap délelőtt 11-kor a litván bajnokkal mérkőzik meg a Videoton az Impact Kupán.