Jó úton halad a Pán-Unó-Fehérvár Póló SE

Egy győzelem és egy döntetlen. Az OB1/B-s vízilabda bajnokság rájátszásában ez volt a PánUnó-Fehérvár Póló SE mérlege a play-off harmadik fordulója előtt. Dabrowski Norbert játékosedző együttese éppen a második körben, a Szombathely otthonában vesztette el első pontját az idei kiírásban, s az apró kisiklást a harmadik játéknapon kívánta feledtetni a Póló SE. A fehérváriak hazai környezetben fogadták a tabella negyedik helyén tanyázó Szent István Egyetem Ybl karának alakulatát, tehát a listavezető rangadóra készült. A Csitáry G. Emil Uszoda lelátója szinte teljesen megtelt a találkozó előtt, s a publikum nem csupán egy újabb fehérvári sikert szertett volna látni, hanem nagy érdeklődésre tartott számot a Póló SE új szerzeménye, a japán válogatott Atsushi Naganuma is.
2007.05.02. 10:41 |

A 25 éves játékos már az első percekben megmutatta, hogy érdemes volt Fehérvárra igazolni, hiszen a hazaiak villámrajtot vettek, s a mérkőzés eleji három-nullás etapban Naganumának is nagy része volt. Az Ybl csak eztán vette fel a ritmust, s kihasználva a Fehérvár gyengébb védekezését felzárkózott. Az első negyedben egy találattal voltak jobbak Dabrowski fiai, majd a második játékrész elején is fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a végül hét gólig jutó Hesz Máté vezérelte fehérváriak ismét robbantottak, s a nagyszünetre négygólos előnnyel vonulhattak, ekkor 11-7 volt az eredmény.

Tulajdonképpen az első félidő góltermése már bőven beillett volna egy átlagos pólómeccs mutatójába, azonban az együttesek a folytatásban sem álltak le, szebbnél szebb találatokat helyeztek el hálókban. A négy találatig jutó Naganuma kipontozódott, így az utolsó két negyedben nélküle rohamozott a Póló SE. A fehérváriak végig irányítottak és vezettek, a mérkőzés második felében Ambrus találatai is sokat lendítettek a csapaton, a kapuban pedig brillírozott Régi Márton, többek között eme tényezőknek volt köszönhető, hogy a kapaszkodó Szent István csupán egy gólra volt képes megközelíteni Heszéket, a hazaiak nem engedték az egyenlítést. A hajrá is a Pán-Unó Fehérvár Póló SE-nek sikerült jobban, így a végére magabiztossá vált a hazaiak győzelme, a gólzápor elmosta az Ybl kart, 20-16-nyertek a fehérváriak.

Pán-Unó-Fehérvár Póló SE – SZIE Ybl Kar 20-16 (5-4, 6-3, 4-5, 5-4)