Jól halad a Cornexi-Alcoa felkészülése

A téli felkészülés monotóniáját három játékrészes edzőmérkőzéssel törte meg a Cornexi-Alcoa-AutoBahn női kézilabda csapata. A fehérvári együttes a Békéscsabai NKK alakulatát látta vendégül a Köfém csarnokban, s az év vége előtt három nappal látványos és eredményes játékkal szórakoztatta a mintegy 200 fős publikumot. Vura József csapata az első félidőben négy góllal vezetett a Csaba ellen, s tulajdonképpen ezt a differenciát végig állandósítani is tudta. Triscsukék látványos akciók végén szerezték góljaikat, hol bombatalálat, hol pedig kínai figura vezetett az újabb gólörömhöz.  CORNEXI ALCOA-AUTO BAHN - BÉKÉSCSABAI NKK 29–24 (17–13)

2007.12.29. 22:01 |

Triscsukék látványos akciók végén szerezték góljaikat, hol bombatalálat, hol pedig kínai figura vezetett az újabb gólörömhöz. A kapuban Sladjana Djeric védett végig, hiszen a napokban műtött Fekete Csilla még nem mozog együtt a társakkal, de a hiányzók listáján szerepelt a szintén operáció után lábadozó Szrnka Hortenzia, valamint a két litván légiós Vijunaite és Bernataviciute is. A Cornexi-Alcoa aztán a harmadik „félidőben” is jobbnak bizonyult a Békéscsabánál, a már zömében fiatalokkal küzdő fehérváriak a húszperces villámjátékot is simán nyerték.

CORNEXI ALCOA-AUTO BAHN - BÉKÉSCSABAI NKK 29–24 (17–13)

Székesfehérvár, 100 néző.
 V: Babiczki

CORNEXI: Djerics – Balogh B. 2, Gorgyejeva 3, Mayer 3, TRISCSUK 7 (4), TÁPAI 5 (2), Vaszari 1. Cs: Lévai 1, KAMPER 4 (2), Kovács A. 2, Emberovics 1, Kiss A. Edző: Vura József

BÉKÉSCSABA: Veress – Valyuch 2, Herr A. 3, Cifra 2, Such 2, SZÖGI 7 (3), Ancsin. Cs: Mészáros (kapus), Forczek 1, TAKÁCS 4 (1), Baross 2, Kelemen 1. Edző: Mátéfi Eszter

Az eredmény alakulása: 10. p.: 8–5. 20. p.: 13–9. 40. p.: 22–15. 50. p.: 24–19
 Kiállítások: 2, ill. 4 perc
 Hétméteresek: 9/8, ill. 7/4