-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Jóváhagyott tanulmánytervek - elkezdődik az Árpád-fürdő rekonstrukciója
A tervek szerint még ebben az esztendőben elkezdődik az Árpád-fürdő rekonstrukciója a Kossuth utcában – mondta honlapunk kérdésére az épület tulajdonosa Förhécz Imre. Az eredeti elképzeléseknek megfelelően fürdőként fog funkcionálni az idén száz éves épület. Az Árpád Szállót és az uszoda részt lebonthatják. A Városfejlesztési- és a Kulturális Bizottság által jóvá hagyott tanulmányterveket a Kulturális és Örökségvédelmi Hivatal is kisebb módosításokkal elfogadta. (nézze meg képeken, hogy milyen most az Árpád-fürdő)
Az 1905 december 31-én átadott Árpád-fürdőt természetesen eredeti funkciójának megfelelően fogjuk felújítani –mondja Förhécz Imre. A Kulturális és Örökségvédelmi Hivatalnál neves szakemberekből álló bizottság hagyta jóvá a tanulmányterveket. Szerencsére sikerült közös nevezőre jutnunk meséli az új tulajdonos, majd rámutat a töredező, félig lógó burkoló-téglákra, megemlíti azt is, hogy valószínűleg fel kell újítani a kupolát is, de van bőven munka a tető többi részén is.
A felújítást még ősszel szeretnék elkezdeni, ehhez azonban engedélyezett terveknek kell rendelkezésre állnia. Mint a tulajdonos mondta, nem szeretnék még egy télen át így hagyni az épületet, mert amúgy is több helyen beázik és sajnos ma már a szerkezetéhez is hozzá kell nyúlni, ugyanis régóta áll „gazdátlanul” a fürdő.
Az uszoda részt és az Árpád Szállót elbonthatja a vállalkozó, itt a tervek szerint belvárosi lakások épülnének. A történelmi fürdő pedig klub jelleggel üzemelne, ha befejeződik a rekonstrukció, ami hozzávetőlegesen másfél évig tart majd. A közlekedési és parkolási lehetőségek sajnos nem megfelelőek ahhoz, hogy nagyobb wellness jellegű komplexumot alakítsanak ki. Egy nagyobb parkolóház szükségeltetne, amit a közelben nem is lehetne hol felépíteni.
A fürdő rekonstrukció, az uszoda rész és az Árpád szálló bontása, illetve ezek helyén az épületek megépítése több mint 2 milliárdos beruházást igényel, amit részben banki hitelből részben saját tőkéből finanszíroznak majd. A fürdővel együtt a teljes alapterület több mint 7000 négyzetméter.
A falak penészesek, a víz csöpög a plafonról az udvar felöli falból méretes fa nődögél a bezárás óta -ez a kép fogadja azt aki belép a fürdőbe. Sokat romlott az épület állaga az egy évvel ezelőttihez képest. A vakolat és a csempe már több helyen omlik a falakról. A faragott öltözőkben szerencsére nem tett akkora kárt a víz, ezek külső szemlélő számára ahhoz képest, hogy több mint egy évtizede bezárt a fürdő elég jó állapotban vannak. A medencék környékén még felfedezni az egy évvel ezelőtti kiállítás nyomait. Jól esik kimenni az épületből a szokatlanul meleg januárba, a levegő dohos, hűvös odabenn, mindenfelé üvegszilánkok. Sajnos nem kerülte el a hívatlan pusztítók és alkalmi vastolvajok figyelmét sem a fürdő, így addig amíg el nem kezdődik a rekonstrukció belülről rácsot is felszerelnek, megelőzve a további pusztítást.