-
Fájó emlékek között
Megemlékezést tartottak vasárnap délután Székesfehérváron a Wannsee-i konferencia 83. évfordulója alkalmából. A Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Raoul Wallenberg Egyesület és a Székesfehérvári Zsidó Hitközség közös eseménye a Hitközség imatermében emlékező beszédekkel kezdődött, majd a Zsinagóga-emlékműnél folytatódott, ahol a résztvevők az áldozatok előtt tisztelegtek.
2025.01.19. -
A kitelepítettekre emlékeztek
Január 19-én van a magyarországi németek elhurcolásának és kitelepítésének emléknapja. A szomorú esemény tiszteletére szervezett megemlékezést szombaton a Székesfehérvári Német Nemzetiségi Önkormányzat a Kossuth utcában. Megkoszorúzták az itteni emléktáblát, majd az Árpád Fürdőben folytatódott a program a Felsővárosi Általános Iskola német nemzetiségi tanulóinak műsorával.
2025.01.18. -
Felkészültek a hidegre
Az extrém hidegre készülve ősz óta folyamatosan készenlétben van a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ. Az utcán élő emberek a legveszélyeztetebbek, rájuk különösen odafigyel az intézmény.
2025.01.21. -
Új öröklési szabályok
Idén januártól megváltoztak a házastársakat érintő öröklési szabályok. A polgári törvénykönyv öröklési rendje alapján az özvegyek három féle képen örökölhetnek.
2025.01.21.
Július 24-én este hirdetik ki a 2024-es felsőoktatási felvételi ponthatárait
A felvételizőknek idén is nagy versenyre lehet majd számítania, miután 120 990 fő adta be a jelentkezését valamelyik hazai egyetem szeptemberben induló képzésére.
Az Oktatási Hivatal (OH) szerint a jelentkezők 67 százaléka alapképzésre, 20 százaléka mesterképzésre, 10 százaléka osztatlan szakokra, 3 százaléka pedig felsőoktatási szakképzésre jelentkezett. Bár a tavalyi 126 449 jelentkezőhöz képest idén valamivel kevesebben felvételiztek a felsőoktatásba, de még mindig többen, mint 2012 és 2022 között bármikor.
Ilyen pontszámok kellettek tavaly a fehérvári egyetemeknél
Tavaly a Kodolányi János Egyetem Székesfehérváron meghirdetett alapképzéseinél költségtérítéses nappali képzésben az emberi erőforrások szakhoz 192 pont kellett, a gazdálkodás és menedzsment szakhoz pedig 244, míg a közösségszervezés szakra 179 ponttal már be lehetett kerülni. A turizmus vendéglátás szakhoz 216 pontra volt szüksége a diákoknak.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán meghirdetett alapképzéseknél államilag finanszírozott nappali tagozatos képzésben a földmérő és földrendező mérnök szakon 262 pont, gépészmérnöki szakon 264, műszaki menedzser szakon 348 pont kellett. A villamosmérnöki szakhoz 268, a mérnökinformatikus szakhoz pedig 284 pontra volt szüksége a felvételizőknek.