-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Kapacitásbővítés a székesfehérvári Amplio Automatika Kft.-nél
A cég közleménye szerint a 929,35 millió forint összköltségű beruházáshoz 464,68 millió forint támogatást nyertek el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (Ginop). A beruházásnak köszönhetően a vállalat minimum 37 munkahelyet tud megőrizni.
Papp György ügyvezető tájékoztatása szerint a projekt keretében tizenkét új forgácsoló berendezést vásároltak, amelyekkel a termelési kapacitás növelésén túl precízebb alkatrészeket tudnak gyártani, és ezáltal az átlagostól eltérő berendezéseket magasabb precizitással tudják előállítani. Megjegyezte, hogy újabb piaci szegmenseket is próbálnak megcélozni a fejlesztést követően.
A nyilvános cégadatok szerint a mintegy nyolcvan dolgozót foglalkoztató Amplio Automatika Kft. 2019-ben 2,145 milliárd forint nettó árbevételt ért el, adózott eredménye 600 millió forint volt. Tavalyelőtt 1,921 milliárd forintnyi nettó árbevétel mellett 579 millió forint adózott eredményt realizált a cég.