-
A komolyzene sztárjai
Izgalmas estével zárja nagyzenekari sorozatát az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a Vörösmarty Színházban. Április 28-án Szabó Marcell Liszthez méltó virtuóz zongoraművész közreműködésével hallgathatják meg a Haláltáncot, Respighi Concerto gregoriano hegedűszólóját Behán László tolmácsolásában élvezhetik, zárásul pedig Berlioz Fantasztikus szimfóniája csendül fel.
2025.04.27. -
George Gershwin 125’+1
A szimfonikus jazz megteremtőjeként ismert George Gershwin darabjaiból válogat a Budapest Jazz Orchestra és Urbán Orsi a George Gershwin 125’+1 című esten, amelynek május 2-án, pénteken 19 órától lehet részese a közönség a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban.
2025.04.26. -
50 éves a Kondor Kör
Számos képzőművész bontogatta szárnyait az immár 50. születésnapját ünneplő Kondor Körben. A jubileum alkalmából kiállítássorozatot rendeznek, amelynek részleteit sajtótájékoztató keretében ismertették.
2025.04.25. -
Közösségi szőttes konferencia
Országos konferencián vitatták meg a hagyományok megőrzésének lehetőségeit Székesfehérváron. A tanácskozásnak az Alba Regia Táncegyesület adott otthont.
2025.04.25.
Ezek lesznek az előadások karácsony környékén a Vörösmarty Színházban

A kínálat: Kávéház nemszínészzenekarral, előadások a nagyszínpadon és Csillagfény!
Ezüstvasárnap este 8 órától újra GabiKvArt a Kávézóban! Fergeteges este elé nézünk egy kis ünnepi hangulattal és Andrássy Mátéval fűszerezve, hiszen a Vörösmarty Színház nemszínészzenekara és a város legnagyobb stand up-osa garantálja a fenomenális hangulatot. Néhány jegyet még elcsíphetnek, és vendégeink lehetnek forralt borra, vagy a slusszkulcsosok egy üdítőre!
Akik nyáron már látták-hallották a friss-ropogós formációt, azoknak nem kell bemutatni őket. Akik még nem, azoknak néhány háttérinfó Kricsár Kamilltól, hogy mi is ez az egész:
„Van ez a szám! Egyszer énekeltem gitárkísérettel. Lekísérsz?” Így kezdődött. Aztán hipp hopp cirka 2-3 év múlva (lassú víz, partot mos ) lett egy zenekar, a GabiKvArt. Pedig Varga Gabriella színésznő (az énekesnő), csak egy számot akart énekelni. Most egy egész koncerten énekel. Cserta Gábor újra belekeveredett és minden basszusokkal fel van vértezve. Persze zongora nélkül minek az egész! Nyugalom! Réti Anikó „Manó” megoldja szemrebbenés nélkül. Kricsár Kamill színész meg „csakazértis” gitározik. Ha eltévednek „Colos” a dobos ( állítólag Kovács Zsoltnak hívják ) majd megmondja, hol az egy. És milyen zenét játszanak? Hol bluest, hol funky-t, hol rockot, hol magyarul énekelnek, hol angolul. De egy biztos, csak olyat játszanak, amit szeretnek! Ja, igen! Andrássy Máté élete álmát valóra váltva a színművészetet hirtelen felindulásból sutba dobva stand-up komikusként teszi próbára a jegyet váltott „Ezerfejű Cézár”, a mélyen tisztelt publikum humorra szomjazó idegrendszerét. Hát ennyi dióhéjban. Jöjjenek! Jó lesz!”
Az utolsó adventi hétvégén ismét a Fame-é lesz a főszerep: 17-én, pénteken (Bringa bérlet) már 17 órától zúzzák a fiatalok a színpadon, 18-án és 19-én a szokásos este hetes kezdéssel zárjuk az adventi várakozást.
21-én, kedden a Boeing, Boeing-gel emelkedhetnek kicsit el a valóságtól, hogy Camoletti fergeteges, ajtócsapkodós vígjátékával, Sághy Tamással, Egyed Attilával, Varga Máriával, Varga Lilivel, Kiss Diána Magdolnával és Ladányi Júliával kapcsolódjanak ki.
Karácsony második napján, 26-án pedig végre az egész család méltóképpen zárhatja le az ünnepet. Délután három órától a nagy karácsonyi ebéd után Csukás István csodálatos mesejátéka varázsolja el a kicsiket és nagyokat. Diótörőcskével egy varázslatos mesevilágba, vagyis valójában a gyermekkorba utazhatunk, ahol bármi megtörténhet, főleg, ha együtt dobog a szívünk.
A két ünnep között - a nagy szusszanások idején - ismét a Boeing, Boeing-et 27-28-án, majd 29-30-án a Fame-et nézhetik meg.
Ha viszont nem sikerül színházunkba ellátogatni, ne bánkódjanak, remek ajándékutalványokkal (5000 Ft és 10000 Ft értékben), a Csillagfény bérletünkkel (amely a jegypénztárban megvásárolható 8.700 Ft, 9500 Ft, 9900 Ft értékben), és a januári műsorunkkal segíteni tudunk abban, hogy a karácsonyfa alá igazán értékes ajándék kerüljön.
A Csillagfény bérletben a Válaszfalak érkezik Kern András és Hernádi Judit főszereplésével, valamint a Becéző szavak szintén Hernádi Judit, Péter Kata és Gyabronka József főszereplésével.
Hiszen karácsonyozni lehet színház nélkül, csak nem érdemes.