-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Kárpit kiállítás Szent István munkásságáról
Millenniumi kárpit kiállítás nyílik február 24-én 17 órakor a Szent István Művelődési Házban. Az esztergomi Keresztény Múzeum tulajdonában lévő kompozíciót Spányi Antal megyés püspök és Kontsek Ildikó művészettörténész mutatja be. A tárlat március 7-ig látható.
Millenniumi kárpit kiállítás nyílik február 24-én 17 órakor a Szent István Művelődési Házban. Az esztergomi Keresztény Múzeum tulajdonában lévő kompozíciót Spányi Antal megyés püspök és Kontsek Ildikó művészettörténész mutatja be. A tárlat március 7-ig látható.
A mű 2000-ben a Budai Vár Falikárpit Stúdiójában készült a Magyar Falikárpit Művészeti Társaság közreműködésével.
" Ezt a falikárpitot Szent István király tiszteletére készítették, a Magyar Állam alapításának 1000 éves évfordulóján. Harmincnégy művész közel két évet töltött a mű megtervezésével, kivitelezésével. Külső megjelenítését egyfajta méltóságteljes monumentalizmus jellemzi, tisztelettel adózva a dicsőséges múltnak és teljesítve az előttünk járók kívánségait.A kompozíció középpontjában Szűz Mária, Magyarország patrónusa áll, melyet a vizsolyi "Madonna palástban" falfestmény ihletett. Az impozáns központi alak körül arcképek és jelenetek találhatók. Láthatunk utalást a Koronázási Palástra, a Szent Koronára, a Képes Krónikára és más középkori magyar és külföldi műkincsekre. A Szent István fiának szóló Intelmeiből származó idézetek éppúgy helyet kapnak ezen a gazdag, változatos alkotáson. A falikárpit színvilága ünnepélyes. A szövéshez sötétbarna, piros és aranyszínű pamut, gyapjú és selyem fonalat használtak. A falikárpit mérete 330 x 550 cm; hagyomáányos technikával szőtt."
(Kivonat Kontsek Ildikó művészettörténész "Szent István és munkássága falikárpit" című tanulmányából)