-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Kárpit kiállítás Szent István munkásságáról
Millenniumi kárpit kiállítás nyílik február 24-én 17 órakor a Szent István Művelődési Házban. Az esztergomi Keresztény Múzeum tulajdonában lévő kompozíciót Spányi Antal megyés püspök és Kontsek Ildikó művészettörténész mutatja be. A tárlat március 7-ig látható.
Millenniumi kárpit kiállítás nyílik február 24-én 17 órakor a Szent István Művelődési Házban. Az esztergomi Keresztény Múzeum tulajdonában lévő kompozíciót Spányi Antal megyés püspök és Kontsek Ildikó művészettörténész mutatja be. A tárlat március 7-ig látható.
A mű 2000-ben a Budai Vár Falikárpit Stúdiójában készült a Magyar Falikárpit Művészeti Társaság közreműködésével.
" Ezt a falikárpitot Szent István király tiszteletére készítették, a Magyar Állam alapításának 1000 éves évfordulóján. Harmincnégy művész közel két évet töltött a mű megtervezésével, kivitelezésével. Külső megjelenítését egyfajta méltóságteljes monumentalizmus jellemzi, tisztelettel adózva a dicsőséges múltnak és teljesítve az előttünk járók kívánségait.A kompozíció középpontjában Szűz Mária, Magyarország patrónusa áll, melyet a vizsolyi "Madonna palástban" falfestmény ihletett. Az impozáns központi alak körül arcképek és jelenetek találhatók. Láthatunk utalást a Koronázási Palástra, a Szent Koronára, a Képes Krónikára és más középkori magyar és külföldi műkincsekre. A Szent István fiának szóló Intelmeiből származó idézetek éppúgy helyet kapnak ezen a gazdag, változatos alkotáson. A falikárpit színvilága ünnepélyes. A szövéshez sötétbarna, piros és aranyszínű pamut, gyapjú és selyem fonalat használtak. A falikárpit mérete 330 x 550 cm; hagyomáányos technikával szőtt."
(Kivonat Kontsek Ildikó művészettörténész "Szent István és munkássága falikárpit" című tanulmányából)