-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Díjakkal tért haza a Komlói Amatőr Színházi Találkozóról a Szabad Színház társulata
A bajai társulat a Rém hangosan és irtó közel című kamaradrámáját adta elő a baranyai város fesztiválján, a művet színpadra állító Dely Géza pedig a legjobb rendezőnek járó díjat érdemelte ki, míg alakításáért Szemesi Csengét a legjobb női főszereplő díjban részesítették.
A KASZT-on a második helyet a komlói Súgólyuk Színház Gene Stone - Ray Cooney: Miért nem marad reggelire? című vígjátéka nyerte, míg harmadik lett a Vasvári Játékszín Csengey Dénes: A Tejút lovasa című monodrámája. A komlói társulat színésze, Fehér Attila kapta a legjobb férfi főszereplőnek járó díjat, Barbarics Diána pedig a legjobb női mellékszereplő címet érdemelte ki.
A legjobb férfi mellékszereplő Balogh Mihály, a székesfehérvári Szabad Színház tagja lett, aki Háy János A lány, aki hozott lélekből dolgozott című darabjában játszott.
A színészi különdíjat Bajor János a Vasvári Játékszín főszereplője kapta meg. A szervezők arra is kitértek, hogy a találkozó keretében minősítéseket szerezhettek a társulatok, így a vasárnapi díjátadón arany minősítést érdemelt a komlói Súgólyuk Színház vígjátéka, ezüstöt a Vasvári Játékszín produkciója, valamint a komlói társulat Tizenegy több, mint három című pódiumjátéka.
Bronzot ért a székesfehérvári Szabad Színház A lány, aki hozott lélekből dolgozott című darabja.
Az idei, november 4. és 7. között rendezett fesztivál produkcióit a - Pataki András Jászai-díjas rendező, Németh Ákos József Attila-díjas drámaíró, Regős János rendező, Molnár Anikó és Papp Attila színművészek alkotta - szakmai zsűri értékelte. Az esemény versenyprogramjában hét előadást láthatott a közönség.
A produkciókat szakmai zsűri értékelte, tagjai: Pataki András Jászai-díjas rendező, a fesztivál igazgatója, Németh Ákos József Attila-díjas drámaíró, Regős János rendező, a Magyar Szín-Játékos szövetség elnöke, Molnár Anikó és Papp Attila, a Soproni Petőfi Színház színművészei voltak. A közleményben Pataki András fesztiváligazgatót idézve azt írták, hogy nehéz volt megrendezni a fesztivált, hiszen a világjárvány miatt a csoportok kevesebbet tudtak dolgozni, próbálni, előadásokat színpadra állítani, azokat utaztatni. A korábbi évek ötödéből válogathattak csak, viszont jelentős szakmai kompromisszumokat nem kellett kötniük, így a minőség és a színvonal megmaradt. A rendezvény fővédnökét, Hoppál Péter országgyűlési képviselőt, kulturális alapellátásért felelős miniszteri biztost idézve kiemelték: a hét éve elindult kormányzati program keretében az ország sok pontján teremtenek esélyt arra, hogy az emberek életminősége a kultúra által javuljon.