-
25 mázsa pontyot telepítenek
Két ütemben telepít halat a Bregyó melletti tóba a Széchenyi István Horgász Egyesület. A három nyaras pontyok egy részét már múlt héten, a maradék halat pedig jövő héten engedik a Csónakázó-tóba. Az egyesület egy sikeres pályázatnak köszönhetően tud ennyi halat telepíteni a fehérvári tóba.
2025.04.04. -
Interaktív kvíz Vörösmartyról
Az Internet Fiestához kapcsolódva tízpontos, interaktív kvízt állított össze a Vörösmarty Mihály Könyvtár. Aki kitölti, megtudhatja, mennyire ismeri Székesfehérvár Vörösmarty Mihályhoz kapcsolódó nevezetességeit.
2025.04.04. -
Programok Sóstón
Folytatódnak az állat- és természetbarát gyerekeknek, felnőtteknek szóló programok a Sóstón. A Látogatóközpontban április 5-én, szombaton szervezik meg az újabb családi délelőttöt, ahol lesz mesetúra, játék és kézműveskedés, majd egy hét múlva, április 12-én bekapcsolódhatunk a Nászruhában a Sóstón című ökotúrába.
2025.04.03. -
Sárköz kincsei
Sárköz kincsei címmel szervez szakmai napot a Fehérvári Kézművesek Egyesülete április 5-én, szombaton 10.00 órától a Kézművesek Házában. Magyarország egyik leggazdagabb kultúrával rendelkező tájegységével kapcsolatban lesznek különböző témájú előadások, könyvvásár és szőttes, gyöngyös és népviseletbemutatók is.
2025.04.03.
Katalin-nap Kati néninél - jövő csütörtökön folytatódik a hagyomány

A műsort a Tilinkó zenekar és az Alba Regia Táncegyüttes Senior csoportja szolgáltatja, az eseményhez illő harapnivalóról pedig a Hagyományos Piacokért Egyesület és a Fehérvári Polgárok Egyesülete gondoskodik.
Kati néni szobra Székesfehérvár egyik legnépszerűbb nevezetessége. Ihletője Molnár Imréné Boda Katalin, a városi piac jellegzetes alakja volt, aki hosszú éveken át rótta a Felsőváros és a piac közötti utat a finom portékákkal, többek között a sült liba- és kacsafertályokkal megrakott kocsijával. A hiedelem szerint a „fertályos asszony” szerencsét hoz, ebben a reményben a Liszt Ferenc utcában sétálók közül sokan megérintik a szobrot, nem véletlen, hogy annak orra egészen kifényesedett a hosszú esztendők alatt. Alakja ma éppúgy hozzátartozik Székesfehérvár múltjához, mint a jeles történelmi alakokat ábrázoló alkotások.
A szobrot épp húsz esztendeje, 2001. november 25-én avatták fel többéves kálvária után, hiszen a szakhatóságok többször is elutasították azt a tervet, hogy Kocsis Balázs műve a jelenlegi helyén álljon. A Városszépítő és -Védő Egyesület a kilátásba helyezett büntetéssel dacolva 2001 elején helyezte el a szobrot a Liszt Ferenc utcában, és a fehérváriak véleményét kérte a szoborról. Három hónap leforgása alatt a város polgárai több mint 1600 írásos véleményt dobtak be a szobor mögötti üzlet ajtaján elhelyezett ládába: a városlakók szerint Kati néni szobrának ezen a helyen kell állnia. A közvélemény nyomásának engedve aztán végleges „letelepedési engedélyt” kapott Kati néni, akinek szobrához 3,3 millió forintot adtak össze fehérvári vállalkozók, önkormányzati képviselők és magánszemélyek.