-
Segítséget kér a fiatal lány
Segítséget kér egy székesfehérvári - ma Svédországban élő- fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejtdonor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát. A vizsgálatok azt mutatták ki, hogy az a típusú betegsége van, amely hamar kiújul, az egyetlen megoldás az őssejt transzplantáció.
2025.01.04. -
A legnagyobb kincs a gyermek
Egy kislány az új év első, székesfehérvári babája. Gáncs Izabella január elsején, nem sokkal 6 óra után született a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Szép hagyomány, hogy a város közössége nevében az év első fehérvári újszülöttjét a város polgármestere is köszönti.
2025.01.02. -
Ismét nyitva a Síbank
Az idei esztendőben is várja a kölcsönzőket a Síbank. A síelni vágyók a Vasvári Pál Általános Iskolában bérelhetnek a téli sporthoz elengedhetetlen eszközöket.
2025.01.06. -
Megújult az épület
Befejeződtek az egykori Ybl Miklós Általános Iskola épületének felújítási munkálatai, ez egyben azt is jelenti, hogy a 2025-ös évet a Kodolányi Gimnázium diákjainak egy része már megújult környezetben kezdhette meg.
2025.01.06.
Képviselők: Kovács Péter Barnabás - Belváros
Kovács Péter Barnabás 2002-től a Belváros képviselője, korábban 1990 és 1994 között is képviselte ezt a városrészt. A művészettörténész képviselő egyben a kulturális bizottság elnöke és tagja a Városfejlesztési Bizottságnak is. Kovács Péter Barnabás legfontosabb feladatának a rossz állapotban lévő utcák felújítását tartja, de szívügyének tekinti a Hiemer ház sorsát és a Nemzeti Emlékhelyhez kapcsolódó múzeum létrehozását is.
Kovács Péter Barnabás 2002-től a Belváros képviselője, korábban 1990 és 1994 között is képviselte ezt a városrészt. A művészettörténész képviselő egyben a kulturális bizottság elnöke és tagja a Városfejlesztési Bizottságnak is. Kovács Péter Barnabás legfontosabb feladatának a rossz állapotban lévő utcák felújítását tartja, de szívügyének tekinti a Hiemer ház sorsát és a Nemzeti Emlékhelyhez kapcsolódó múzeum létrehozását is.
Mit tartott a legfontosabb feladatának 2002-ben, amikor a Belváros képviselőjévé választották?
A legfontosabb feladat volt az utcákat járhatóvá tenni, felújítani. A Városház tér, a Kossuth utca és a Liszt Ferenc utca a 90-es évek végén díszburkolatot kapott, a Belváros többi, fontos utcájához három évtizede nem nyúlt senki. Az első két évben a három legrosszabb utca felújítását tartottam a legfontosabbnak, így az Ady Endre utca, a Jókai és az Oskola utcák kaptak új útburkolatot. A közvilágítás is katasztrofális volt, az Eszperantó tér és a Zichy liget rendbetétele volt a legégetőbb. Az anyagi lehetőségeket figyelembe véve folytatni kell ezeket a munkákat, az Ybl telep körüli járdák és az Ybl játszótér felújítását tervezem tavasszal. A Kodolányi Középiskola előtt lévő Ybl szobrot is áthozzuk tavasszal az Ybl telepre.
A legnagyobb belvárosi beruházás ebben a ciklusban színház-rekonstrukció. Milyen változásokat jelent ez majd az épület környezetében?
Lényeges dolog a színház felújítása, a környéken élőknek a munkálatokkal járó zaj és por sok kellemetlenséget okozott, de türelemmel és megértéssel viselték. Fontos változás lesz, hogy a Koch László utca – Színház utca között átkötő út készül, mindkét utca új útburkolatot kap, és megújul a Fő utca színház előtti szakasza is. Amikor elkészül a színház, szeretném, ha jelképes módon a város köszönetet mondana a környéken élők türelméért, például a nyitóelőadás főpróbájára meghívná a környéken élőket.
Milyen változást hoz a márciustól életbe lépő forgalmi rend változás?
Márciustól megszűnik a lehetősége a nyugat-keleti irányú átmenő forgalomnak, a Lakatos és Bástya utcákon megszűnik a forgalom, így valóban sétálóutca lesz a Fő utca. Szeretnénk továbblépni az észak-déli irányú illegális átmenő forgalom megszüntetése érdekében is.
Ön szerint milyen hiányosságai vannak ma a belvárosi infrastruktúrának, intézményrendszernek?
Belvároshoz kapcsolódó döntésekhez hivatalból is közel állok, a Kulturális Bizottság elnökeként és a Városfejlesztési Bizottság tagjaként is. Fontos műemlékek, oktatási és kulturális intézmények túlnyomó többsége található a Belvárosban, és itt áll a Nemzeti Emlékhely is, amelynek egész történelme viharos. A belváros majd minden házában meg lehet találni a Bazilika köveit, mivel kőbányának használták a fehérváriak… Legfontosabb az lenne, hogy elkészüljön végre egy Dóm-múzeum, ami be tudná fogadni azt az értéket, ami érzékelteti az itt élők és az idelátogatók számára is, hogy mi volt itt egykor. Néhány éve a Csók István képtárban volt egy lenyűgöző hatású kiállítás a Bazilikáról, elképzelni is szörnyű, hogy ezek az értékek egy volt szovjet laktanya épületébe vannak bezárva láthatatlanul…A Hiemer-Font-Caraffa ház sorsa is régóta nyomasztja a várost, az épület a rendszerváltás pillanatában ürült meg. 1990 és 1994 között is a Belváros képviselője voltam, az akkori közgyűlés utolsó ülésén Balsay István javaslatára minden képviselő összefoglalta, minek örül és mit sajnál a legjobban az elmúlt időszakból. Akkor is a Hiemer ház állapotát említettem, amit a legjobban sajnálok. Gondot okozott korábban, hogy nehéz volt megfogalmazott funkciót találni, most ez már megvan, remélhetőleg uniós támogatással a ciklusból hátralévő időben el tudjuk végre kezdeni a rekonstrukciót.