-
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.03.31. -
Tűzoltók a Városházán
Jürgen Schabel nyugalmazott tűzoltómester vezetésével a német testvérvárosból, Schwäbisch Gmündből érkezett tűzoltókat fogadott a Városházán pénteken Lehrner Zsolt alpolgármester és Viza Attila közbiztonsági tanácsnok.
2025.03.28. -
6700 főnek nyújtanak segítséget
Három vármegyei településen mintegy 6700 főnek nyújtanak segítséget - Elindult a „Helyi humán fejlesztések Iváncsa, Ercsi és Adony településeken” című projekt, erről Adonyban tartottak tájékoztatót.
2025.04.01. -
Többféle tiltott szerrel kereskedtek
Egy drogkereskedő férfit és segítőjét fogták el a Fejér vármegyei nyomozók. A két terjesztőt letartóztatták, a velük üzletet kötő fogyasztókat folyamatosan keresik a rendőrök.
2025.04.01.
Prosperis Alba Kutatóközpont - kérdések és válaszok a jövő kihívásairól

Székesfehérvár elkötelezett, hogy foglalkozzon a város jövőjével, ami tudományos szakemberek nélkül elképzelhetetlen. Nem feltétlenül csak magyar, hanem sok esetben nemzetközi kutatókat is szeretnénk bevonni ebbe a közös munkába – mondta Cser-Palkovics András polgármester. A péntek délelőtti közgyűlés döntött arról, hogy Csanády László a polgármesteri kabinetfőnök lett november 1-től a cég vezetője. Mint Fehérvár polgármestere fogalmazott, a legjobb az lenne, ha maga a polgármester vezethetné a kutatóközpontot, hangsúlyozva ezzel is, hogy egy kiemelt kérdéskörről van szó, ami felelősséggel jár és egy város irányításában a polgármestert terheli a legnagyobb felelősség.
A technológiai fejlődés és annak a társadalomra gyakorolt hatása nagyon gyors. Sok olyan nyitott kérdés van a jelenben, amelyre ha nem tudunk majd jól válaszolni, sokkal nehezebb lesz a jövőben boldogulni.
Székesfehérvár közgyűlése megalakított egy ötödik szakbizottságot is, mely a testület munkáját segíti Kiemelt Stratégiai Ügyek Bizottsága néven. A bizottság elnökének Molnár Tamás, civil és ifjúsági tanácsnokot, önkormányzati képviselőt választották, tagokat pedig a parlamenti pártok delegálhattak. A klímavédelem, a digitalizáció, a robottechnológia és az okos városok kérdésköre tartozik a bizottsághoz.
Hogy fog tudni a változásokkal szembenézni a város, változásokat előidézni és biztosítani, hogy a jövőben is fenntartható legyen a fejlődése?
„Beindítani egy ilyen központ működését, önmagában is nagy vállalkozás. Vállalkozás arra nézve, hogy valami a jövőben történjen, hiszen már 20 éve a nemzetközi porond legégetőbb kérdése a jövő lett: mi fog velem történni?" - tette fel a kérdést dr. Aczél Petra.
Az intézmény célkitűzése, hogy a segítsen a városnak megbirkózni a kiszámítható vagy kiszámíthatatlan változásokkal, segítséget nyújtson a közösségnek az innovatív világban eligazodni és biztosítsa a működőképes, egészséges, boldog együttéléshez való utat.
2019-ben a jövő-készségek állnak majd a központ kutatásának fókuszában, egy nemzetközi porondon is megjelenő tudományos folyóirat indítanak és középiskolásoknak kommunikációs versenyt is szerveznek.