Kertmozival indult Öreghegyen az idei Aranybulla Művészeti Napok

Kertmozival indult az idei Aranybulla Művészeti Napok rendezvénysorozata az Öreghegyi Közösségi Ház kertjében, ahol a Szerencsés nyertesek című francia vígjátékot láthatta a közönség.
2024.08.24. 11:29 |
Kertmozival indult Öreghegyen az idei Aranybulla Művészeti Napok

A hétvége további napjaiban a zenéé és a látványé lesz a főszerep a kertben.

Szombaton, augusztus 24-én este hét órakor egy igazán elegáns, de mégis könnyed programmal folytatódik a rendezvény: Horváth Orsolya show hegedű műsorával járja az országot, a nívósabbnál nívósabb rendezvényeket és esküvőket – ezúttal az Aranybulla Művészeti Napokon látható, hallható. Zenei stílusában a party, lounge, modern és klasszikus is előfordul, de utóbbi inkább újragondolt formában tűnik fel a koncertjein.

Az érkező közönséget a pázmándi Borostyán-Kovács Tamara üdvözlő pezsgővel várja, és beszél majd a különböző pezsgőfajtákról, a pezsgőkészítési technológiákról. A pázmándi sommelier–borász hölgy „Boroslány” néven vált ismertté a közösségi médiában, ahol rengeteg beszámolót és programajánlót lehet olvasni tőle a saját borokkal, borkóstolókkal és helyi rendezvényekkel kapcsolatosan – elkötelezett népszerűsítője a velencei-tavi boroknak és borászoknak. 

A hegedűszó után a látványos Circum Aurora Légtánc és Tűzszínház érkezik, és zárják le a szombati nap programját. A Hajnal Mozgástér légtornász stúdió tehetséges akrobatái a tűz varázslatával játszanak a képzelettel ég és föld között – kifinomult mozdulataikkal részeseivé teszik a nézőt a könnyed légiességnek.

A vasárnapi programok igazi zenei csemegét kínálnak az Aranybulla Művészeti Napok érdeklődőinek: augusztus 25-én este hat órakor a Danubia Ütőegyüttes, őket követően pedig ifj. Sárközy Lajos és zenekara érkezik Öreghegyre.

A Danubia Ütőegyüttes 2020-ban alakult, ám tagjainak szakmai kapcsolata több mint tíz évre nyúlik vissza. A kamaraegyüttes anyazenekara a Danubia Zenekar, ahol szimfonikus zenekari zenészként rengeteg tapasztalatra tettek szert a muzsikusok. Mivel az ütőhangszeres irodalom kimeríthetetlen forrásként rendelkezésükre áll, nagy örömmel vágtak bele a közös munkába egy ütőegyüttes formájában. Koncertjeiken igyekeznek minél több zenei műfajba betekintést nyújtani: afrikai törzsi zene, dél-amerikai samba, japán stílusú ütőhangszeres zene, amerikai ragtime-ok, filmzenék, klasszikus darabok átiratai, valamint hétköznapi tárgyakon (például kukákon, botokon) játszott szórakoztató „show” darabok is megtalálhatók repertoárjukban.

Az ütősök után ifj. Sárközy Lajos és zenekara műsora következik fél nyolctól. A hétgenerációs zenész családba született muzsikus már kisgyerekként hegedülni tanult. Tizenhárom évesen felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségek osztályába, tizenöt évesen megnyerte a Radics Gábor magyar jazzhegedűversenyt, majd ezután megjelent szólólemeze is. Tizenhét évesen meghívást kapott a Nemzeti Filharmonikusok élére is, ahol Kocsis Zoltánnal játszhatott együtt. Az ifjú tehetséget 2014-ben Junior Prima Díjjal jutalmazták. Zenekarával a Kamara Virtuózok klasszikus zenei televíziós vetélkedő döntőjébe jutott, velük számos hazai és nemzetközi fesztivál rendszeres fellépője. A zenekar nemcsak magyar cigányzenét játszik, hanem magyar népzenét, klasszikus és jazz darabokat, opera- és musical részleteket is, valamint évtizedes és mai világslágereket.