Két arany-, egy bronzérem a magyar férfiak mérlege az öttusa EB-n - Horváth Viktor hatodik

Az öttusa EB döntőjének második napján a férfiak jöttek, láttak, és győztek. Mármint a magyarok. Balogh Gábor megközelíthetetlenül versenyzett és fölényesen nyerte az Európa-bajnokságot, megelőzve az orosz olimpiai bajnokot Andrej Moiseevet, a bronzérem pedig Fülep Sándor nyakába került. A magyar csapat harmadik tagja, a fehérvári Horváth Viktor a hatodik helyen ért célba, így a magyar egység is EB-aranyat szerzett. Az egyéni induló Kállai Ákos a 7. helyen végzett.

2006.07.17. 02:22 |

A budakalászi öttusa Európa-bajnokság első döntőjében, a nők versenyén követendő példával rukkolt elő az Alba Volán olimpiai bajnok tusázója, Vörös Zsuzsanna, és a vasárnap lőállásba álló magyar férfiak hűek maradtak a hagyományhoz, az első hét helyből négy pozícióban hazánk fiai végeztek. A világbajnok és olimpiai ezüstérmes Balogh Gábor 183 kört lőtt a lövészet alaklmával, majd a korábban gyengébb számának nevezett vívást remek teljesítménnyel nyerte. A medencében a 12. legjobb időt úszta, a lovaspályán pedig mindössze egyetlen verőhibát vétett, így a 3000 méteres futás rajtjánál 23 másodperces előny tudatában várta a startjelet. Baloghot nem lehetett megközelíteni, Moiseevvel szembeni előnyét  őrizte a  célszalagig, melyet egy csók kíséretében szakított át.

Nem csupán a nők, de a férfiak egyéni versenyében is magyar versenyző állhatott az EB dobogójának legtetejére, sőt, a harmadik fokán is magyar legény örülhetett, hiszen az UTE öttusázója Fülep Sándor a gyengébb lövőteljesítmény után megtáltosodott, és végül bronzérmet szerzett.

A fehérvári Horváth Viktor 185 kört lőtt a viadal reggelén, majd a vívópáston közel 50%-ot teljesített. A jó úszás után rendkívül gyengére sikeredett lovaglás következett, majd a futást a 9. helyről kezdte. Horváth Viktor a 3000 méter alatt három helyet javítot helyezésén, és a hatodik pozícióban zárta az EB-t.

A Balogh, Fülep, Horváth alkotta magyar alakulat "utcahosszal" nyerte a csapatversenyt. Az egyéni induló Kállai Ákos a 7. helyen ért célba.