-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Két év alatt 340 millió informatikai fejlesztésekre - nyertes székesfehérvári pályázat
A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program pályázaton, mintegy 300 millió forintot nyert Székesfehérvár Önkormányzata informatikai fejlesztésekre. Az elkövetkezendő két évben nyilvános internethozzáférési pontokat létesítenek, térinformatikai rendszert korszerűsítenek, hivatali ügyintézést könnyítenek a városban - mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere. A 340 milliós fejlesztés kiemelkedően fontos Székesfehérvár informatikai fejlődésében. Az elnyert támogatás 75%-át az Európai Unió, 12,5%-át pedig az állam és a város finanszírozza.
Székesfehérvár Önkormányzata „Székesfehérvár – a térség szolgáltató e-önkormányzata” címmel pályázatot adott be 2004. júliusában. A pályázat elnyerte a Gazdasági Minisztérium támogatását. A támogatás összege 298.5 millió forint, melyhez az önkormányzat 42.5 millió forint önrészt biztosít, így a projekt összköltsége meghaladja a 340 millió forintot. A megvalósításban a város partnere lesz a további 17 települést magába foglaló „Székesfehérvár és vonzáskörzete Önkormányzati Területfejlesztési Társulás”, illetve a Vállalkozói Központ Közalapítvány. A projekt teljes költségének 75%-át az Európai Unió, 12,5%-át a magyar állam költségvetése és 12,5%-át Székesfehérvár önkormányzata biztosítja.
Warvasovszky Tihamér polgármester hangsúlyozta, hogy jelentősen könnyebb, hatékonyabb lesz a hivatali ügyintézés és két év alatt rengeteg informatikai fejlesztést végezhetnek el Székesfehérváron.
Az információs társadalom megteremtése, ezen belül az elektronikus önkormányzat kialakítása a Gazdasági Versenyképesség Operatív Programban kapott helyet. A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program célja a vállalkozások, elsősorban a kis- és középvállalkozások versenyképességének javítása.
A kis- és középvállalkozások mellett a projekt célcsoportja: a városi és a kistérségi civil szervezetek, intézmények és polgárok.
A projekt során a következő konkrét feladatok valósulnak meg:
-az önkormányzati informatikai infrastruktúra modernizálása
-nyilvános Internet-hozzáférési pontok létesítése három helyszínen
-olyan ügyiratkezelési-rendszert kialakítása, mely képes az elektronikus aláírással beküldött ügyiratokat fogadni, illetve képes az így aláírt dokumentumokat kibocsátani, és a papíralapú ügyiratokat is eltárolja elektronikus formában
-olyan önkormányzati rendszer kialakítása, mely a vállalkozások, vállalkozók részére, de a projekt további célcsoportjai részére is, elektronikus szolgáltatásokat nyújt pl. a helyi adókkal kapcsolatban
-kérésre az ügyfelek tájékoztatást kapnak pl. SMS-ben az ügyük állásáról.
-az önkormányzati testületek (közgyűlés és bizottságok) munkájának segítése a döntések előkészítésétől a végrehajtásig
-az önkormányzat jelenlegi portáljának továbbfejlesztése, ahol mindezek a funkciók elérhetők lesznek az ügyfelek számára meglévő rendszerek - pl. a térinformatikai rendszer - továbbfejlesztése, integrálása
A fejlesztések várhatóan a 2005. és 2006. évek során valósulnak meg, és együtt járnak a hivatali ügymenetek felülvizsgálatával, a szükséges szabályozások kialakításával, oktatással.
A sikeres pályázat jelentős előrelépést tesz lehetővé Székesfehérváron és térségében az informatikai szolgáltatások területén.