-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Két más, hat más, avagy művészet a köbön! - képgaléria a kiállításról és a koncertről
Pinke Miklós azzal a felkiáltással hívta össze a művészeket, hogy mindenki hozzon magával még két embert… Azaz még két művészt! Ennek a felszólításnak eleget téve volt, aki példaképét, tanítóját vagy éppen barátját, tanítványát hozta magával- így születtek meg a „két más” elnevezésű kiállítás képei. (Tekintse meg képgalériánk!)
Abból fakadóan, hogy minden művész hozott még két másik művészt, óriási kavalkád volt a Pelikán Galériában. Lehet mondani, hogy megjelent a város krémje. A legnagyobb művészek, műértők, tisztségviselők, a sajtó képviselői és nem utolsó sorban a fiatalság. A falon olyan művészek képei vagy szobrai lógtak, mint M. Tóth István, Sobor Antal, Szentes Ottokár vagy éppen a szervező Pinke Miklósé. A művészi hangulat így tehát adott volt, azonban a művek színvonala igazándiból nem volt egységesnek mondható, az összehatás elmaradt. Viszont mindenkit kárpótolt a több tucat műalkotás.
A kiállítás megnyitója után zenés mulatságra várták a látogatókat. A zenés performance-ból sem kellett hiányolni a művészeket, hiszen a dobok mögött a sokoldalú ismerős, Pinke Miklós ült. Ezek után nem titok; a Leonardo Jam –ről van szó. Az együttes itt ünnepelte fennállásának 100. évfordulóját. Az együttes a meglévő 650000 dalából válogatásszerűen játszott el 20-at. A zenekar hat tagjának köszönhetően időnként Mongóliában érezhettük magunkat, vagy a kenguruk földjén, Ausztráliában, de megtapasztaltuk milyen hangulata lehet egy igazi Tuluzi lagzinak…
Érdekes csoportosítás volt ez így, hogy zene, festészet és szobrászat egy helyen, de végre városunk népe egy helyen találkozhatott e három művészeti ág kivételes munkáival. És egy kis kultúrával.