Két ponttal kapott ki az Albacomp Szombathelyen

Elszenvedte első vereségét a férfi kosárlabda NB I-ben az Albacomp, amely csütörtökön két ponttal maradt alul a Falco vendégeként. Az utolsó percben pattanásig feszült hangulat mellett egyszer az egyik, másszor a másik csapat érezhette magát nyeregben. A a végszót azonban a Falco játékosa, Pantelics mondta ki, aki egy hárompontossal megnyerte a meccset együttesének, mivel a legvégén El-Amin triplakísérlete sikertelennek bizonyult.
Falco-Szova KC Szombathely - Albacomp Fehérvár 84-82 (20-24, 17-21, 23-22, 24-15)
2011.10.28. 08:50 |

A meccset a szombathelyiek kezdték jobban, lendületük azonban tiszavirág életű volt. Az Alba előbb egyenlített, majd meglépett riválisától. A vasiak hiába szervezték meg jól védekezésüket, támadásban csak Pantelics jeleskedett, így a vendégek nyolc pontos vezetésével vonulhattak pihenőre a csapatok. Dzunics fiai közül Keller Ákos és Damian Hollis játszott a legjobban.

A játék képe a második félidőre sem változott. Az Alba jobban támadott, és visszaverte Kálmán Lászlóék próbálkozásait. A Falco többször is 9 pontos hátrányba került. Ekkor azonban a csapatkapitány Kálmán László megrázta magát, rendbe tette a sárga-feketék támadását, és a szombathelyiek meg sem álltak az egyenlítésig. A végjáték drámai csatát hozott, a szombathelyiek két ponttal vezettek, Bódi triplájával azonban már a kék-fehéreknél volt az előny. Ekkor azonban érkezett a meccs hőse, Pantelics, aki triplájával eldöntötte a találkozót.