Kétgólos előny után egy pontot szerzett a Vidi Győrben

A győri ETO-parkban kezdte a tavaszi szezont a Videoton, mégpedig jól, hiszen az első félidő hajrájában már két góllal vezetett. Mint ősszel nem egyszer, Nikolics és Juhász volt a gólszerző. De még szünet előtt szépített a Győr, izgalmassá téve a folytatást. A második félidő hajrájában már nagyon beszorult a Videoton, de csak az utolsó percben egyenlített a hazai csapat.
Győri ETO - Videoton 2-2 (1-2)
2015.03.01. 17:24 |

Ha a helyezések alapján nem is, a tradíció és a két csapat magyar szinten erős kerete miatt rangadó volt a Győr-Vidi. A két csapat közül mindenképpen a vendég volt összeszokottabb, hiszen Joan Carillo a Calatayud – Szolnoki, Juhász (Brachi), Chakla, Fejes – Simon Á., Trebotic – Gyurcsó (Maréval), Kovács (Alvarez), Oliveira – Nikolics kezdőt küldte fel, vagyis egyetlen új szerzemény sem került be a csapatba. Az sem lett volna újdonság, ha a 16 gólnál tartó Nikolics szerzi meg a vezetést, amire a 4. percben hatalmas esélye nyílt, egyedül vezette kapura a labdát, de Kamenárba lőtt. A 9. percben egy gyors kontra végén megint Nikolics tornáztatta meg a győri kapust. Öt perccel később rendesen kigolyózta a védelmet a Vidi, Kovács-Oliveira-Nikolics adogatás után perdített mellé a góllövőlista vezetője.

A huszadik perc körül kezdett éledezni az ETO, Calatayudnak beadásokat kellett lehúznia.  A 30. percben Pátkai lőtt mellé Juhász szorításában. Aztán a 32.-ben jött Nikolics, és már nem hibázott: egy remek Simon-keresztlabda után Fejes mértani baloldali beadását berobbanva, négy méterről fejelte a léc alá. A 35. percben Oliveira jobbról centerezett, Kamenár lábbal tisztázott. A 39. percben előkerült a Vidi másik gólt érő „figurája” is: Gyurcsó adott be szabadrúgást balról, Juhász pedig tíz méterről a kapu jobb oldalába csúsztatott. Lehet, hogy túlzottan megnyugodtak a fehérváriak, mert ezután nagyot fordult a játék képe. Fejes nagy hibája után Priskin került ziccerbe, Calatayud bravúrt mutatott be. Aztán megint Priskin szépíthetett volna, szöglet után fejelt fölé. A 44. percben Windecker csuklott össze a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, amit Koltai lőtt a jobb sarokba. Az első félidő hosszabbításában Liptáknak is akadt lehetősége, furcsa volt 2-0 után, de mintha a Vidinek jött volna jól a szünet…

A Győr edzője, Vasile MIriuta már az első félidőben kettőt cserélt, kollégája szünetben sem váltott. A hangulat forró lett, amikor előbb Ibanez, majd Pátkai dobta el magát, kiállítást illetve 11-est provokálva. Nagyobb baj volt, hogy beszorult a Vidi, de lehet, hogy kontrákra játszott… Az 57. percben Gyurcsó meg is indult, keresztbe lőtt labdája nem jutott el Nikolicshoz. Windecker és Pátkai is távoli lövéssel válaszolt, kaput nem találtak. Érzékeny veszteséget szenvedett a Vidi, amikor Juhászt le kellett cserélni – innentől a Chakla, Fejes belső védőpáros játszott. A 80. percig szinte semmi érdemleges nem történt, ekkor Koltai tekert fölé szabadrúgásból. A 83. percben Nikolics feje fölött szállt Oliveira beadása, majd Njongo lövését védte Calatayud. A szögletből Lipták fejelt mellé. Nagyon nyomott a Győr, az előrehúzódó Lang is gólt lőhetett volna, de végül ez egy csatárra maradt: Priskin küldte a bal sarokba Koltai labdáját a 90. percben. Akárcsak az őszi szezonban, most is két gólt szerzett a Vidi ellen az ETO, de ez most egy pontot ért. Fehérvári szemszögből nézve a dolgot elhozott egy pontot a veszélyes ellenféltől a Carillo-csapat.

Győri ETO - Videoton 2-2 (1-2)
Gl.: Koltai (11-esből), Priskin, illetve Nikolics, Juhász.