Kétgólos hátrány után hengerelt a Volán Innsbruckban

Innsbruckban a második harmad elején villámgyorsan 2-0-s előnybe kerültek a házigazdák. Kóger Dánielék azonban nem, hogy nem estek szét, hamar egyenlítettek, majd meg sem álltak a játékrészben ötig, összesen pedig hétig!

2019.11.26. 21:41 |

Az első harmad gólcsendje után nagyot fordult a találkozó képe az Innsbruck – Hydro Fehérvár AV19 második játékrészében, és ez duplán is igaz volt. Előbb rögtön a periódus elején kapott kettőt a Volán, előbb negyvenöt másodperccel az újrakezdést követően Lattner vette be Ouzas kapuját. Majd pedig jött az ex-fehérvári Boivin, és 23. percben már 2-0 állt az innsbrucki eredményjelzőn. A Volán azonban nem zuhant össze, Sarauerék alaposan megrázták a „gólfát” a folytatásban: kevesebb mint hat perc alatt ütött ötöt a fehérvári gárda! A 27. perc elején Sarauer kezdte a góltermelést, 33 másodperccel később Sárpátki találatánál már az egyenlítésnek örülhetett a Volán kispadja. Valamivel több mint egy perccel később Yogan gólja azt jelentette, hogy átvette a vezetést Hydro Fehérvár AV19. Erdélynek pedig csak tizenhat másodpercre volt szüksége a negyedik fehérvári gólhoz. Érdekesség, hogy a 33. perc legvégén ütött ötödik fehérvári gól, mely Kóger nevéhez fűződik, az volt az első emberelőnyös… 5-2-es Volán-előnnyel indult tehát a harmadik harmad, melyre maradt még fehérvári gól: a 47. percben Tikkanen is bevette a Cápák kapuját, bő négy perccel a vége előtt Campbell is így tett, beállítva ezzel a 7-2-es végeredményt. Győzelmével maradt kilencedik a Volán, de keddi ellenfelétől egy kicsit ellépett.

Innsbruck – Hydro Fehérvár AV19 2-7 (0-0, 2-5, 0-2)
Gólszerzők: Lattner, Boivin, illetve Sarauer, Sárpátki, Yogan, Erdély, Kóger, Tikkanen, Campbell.