Kétgólos hátrányból indul a Vidi a BL-visszavágón

Két góllal verte a Videotont a házigazda Sturm Graz a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. Az osztrák csapat első gólját a Grazban játszó magyar válogatott Szabics Imre szerezte a 68. percben, a második találat a 91. percben született és Roman Kienast nevéhez fűződik. A visszavágót egy hét múlva, 20:30 órától rendezik Székesfehérváron.
Sturm Graz-Videoton 2-0
2011.07.13. 22:43 |

A vártnál jóval óvatosabban küldte harcba a Videotont Paolo Sousa. A Vidi Andre Alves személyében egyetlen csatárral kezdett. A Sturmnál a magyar válogatott Szabics Imre kezdőként lépett pályára.

A mérkőzés elején nehezen pörgött fel a Videoton, egészen a 13. percig kellett várni az első komolyabb helyzetünkig. Ekkor Alves passza után Polonkai pörgette a hosszú sarok irányába a labdát, de Gratzei résen volt. Az első negyedórában a Sturm főként a beadásokra fektette a hangsúlyt, ám Lipták és Horváth nem jöttek zavarba. A csapatok mezőnyben gyűrték egymást, a Vidi védelme nagyon jól zárt, így a Sturm kevés helyzetet tudott kialakítani. A félidő legveszélyesebb hazai helyzetét a 37. percben Szabics fejese jelentette, de a középre tartó labdát Tujvel magabiztosan fogta meg. A 44. percben Alves mutatott be néhány cselt, de Gratzei résen volt és egy remek kifutás után megszerezte a labdát.
A fordulás után is az öltözőben maradt a Vidi, amit Wolf próbált meg kihasználni. Rövid időn belül kétszer is próbálkozott, de szerencsére az egyik lövése sem okozott gondot Tujvelnek. Az 57. percben egy tetszetős Vidi támadás végén Gosztonyi lőtt mellé, majd a kirúgás után Wolf készített le a tizenegyes ponton helyezkedő Szabicsnak, aki fölé bombázott. Mind a kettő nagy lehetőség volt. A 69. percben sajnos vezetéshez jutottak a hazaiak. Kienast beállításával megosztódott a Vidi védőinek a figyelme. Õ gurított vissza Püchnernek, aki balról középre ívelt. A labdát Lipták elnézte, így azt Szabics mellel levette és kilőtte a hosszú alsót. 1-0. A gól megfogta a fehérváriakat, a Sturm nagyon nyomott, és Feldhofer révén majdnem növelni is tudta az előnyét. Egy bal oldali beadás után Feldhofer teljesen üresen maradt a tizenhatoson belül, ám a gyengére sikeredett lövését Tujvel hárítani tudta. A 75. percben Brachi beadása után Sándor György nyolc méterről fejelhetett kapura, de Gratzei hatalmas bravúrral hárítani tudott. A hosszabbítás második percében Hölczl beadása után Kienast megelőzte Horváth Gábort, majd három méterről a kapuba helyezett. 2-0