-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Kétszáz éve született a haza bölcse
Születésének 200. évfordulóján ma délelőtt rövid ünnepséget tartottak Deák Ferenc emléktáblájánál, ahol Matus György színművész és a Tilinkó együttes közreműködésével Cseh István önkormányzati képviselő és Warvasovszky Tihamér polgármester emlékezett meg a kiegyezés létrehozójáról.
Születésének 200. évfordulóján ma délelőtt rövid ünnepséget tartottak Deák Ferenc emléktáblájánál, ahol Matus György színművész és a Tilinkó együttes közreműködésével Cseh István önkormányzati képviselő és Warvasovszky Tihamér polgármester emlékezett meg a kiegyezés létrehozójáról.
Politikai tevékenységében lényegében elismerte Ferenc József királyi hatalmát, de követelte az 1848-as törvények visszaállítását. A Pesti Naplóban 1865-ban megjelent úgynevezett „Húsvéti cikkében” jelölte meg először a kiegyezés lehetőségét és feltételeit, amelyeket konzekvensen képviselt az azt követő országgyűléseken. Javaslatait (csekély módosításokkal) 1967. május 28-án el is fogadta az országgyűlés: létrejött a kiegyezés, amely 48-as alapokon visszaadta hazánknak belső önállóságát, parlamentáris, felelős kormányzatát - Deákot pedig elnevezték a haza bölcsének. Az új kormányban nem vállalt tisztséget, de ő irányította az országgyűlés többségi pártját, amit már hivatalosan is Deák-pártnak neveztek.
Néhány év múlva szívbetegsége mind jobban elhatalmasodott: hosszú és sok szenvedést hozó betegség után hunyt el 1876. január 28-án. Az egész nemzet mélyen gyászolta a haza bölcsét - azt az embert, aki fegyvertelenül szerezte vissza az ország alkotmányát. Temetésén részt vett Erzsébet királyné is, Kossuth egy cipruságat küldött ravatalára, a vármegyék küldöttei pedig egy-egy marék földet dobtak sírjába, hogy az egész ország földjében nyugodjék.