Kézilabda - Biztosan érvényesült a papírforma, nyert a Debrecen Fehérváron

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a DVSC Schaeffler együttesét fogadta az NB I újabb fordulójában. A Debrecen számára a harmadik helyük bebiztosítása volt, míg a fehérváriak javítani szerettük volna a helyzetükön.
2022.04.30. 21:05 |

ALBA FEHÉRVÁR KC-DVSC SCHAEFFLER 28-36 (14-18)

A mérkőzés első gólját az Aba Fehérvár szerezte, majd a következő percek kiegyenlített játékot és eredményt hoztak. Aztán 3-3 után a Loki zsinórban hat gólt szerzett, a házigazdák nem találtak be, félő volt, hogy nagy baj lehet. De a hazaiak mintegy varázsütésre elkezdtek bátran játszani, Tóth kapusnak is voltak jó percei, igy fokozatosan zárkóztak Utasiék. Egyre jöttek fel, de a félidő utolsó percei újra a látogatóé volt, így négy gólos előnnyel mehettek pihenőre.

Térfélcsere után bár rendre a Loki vezetett, de a 45. percben még csak három volt nekik, még bármi lehetett volna. De csak annyi lett, hogy a fiatal, fehérvár lányok fokozatosan fáradtak el, így a DVSC növelte előnyé, volt, hogy már kilenccel vezettek, végül nyolccal nyertek. Megérdemelten.

JEGYZŐKÖNYV

ALBA FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – TÖPFNER 10 (8), Afentaler 3, Besszer 4, Varga E. 1, UTASI 5, Takó. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár 1, Szarka A. 2, Gerháth K., Bardi 1, Ohjama 1. Vezetőedző: Józsa Krisztián.

DVSC: Csapó Kyra – M. Costa 2, Fachinello 2, BORDÁS 2, Hornyák D., VÁMOS P. 2, PETRUS 6.

Csere: Torda (kapus), SZABÓ NINA 4, KOVÁCS ANNA 7 (3), Tóvizi 1, Jezsikava 2, Planéta 1, Poczetnyik 2, VÁMOS M. 5, Arany. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

Kiállítások: 2 illetve 8 perc

Hétméteresek: 8/8 illetve 3/3

Mestermérleg:

Józsa Krisztián:A Debrecen bebizonyította, hogy miért lett harmadik a bajnokságban. Nagyon jó teljesítményt nyújtottak, számunkra kissé hullámzó volt a mérkőzés, ameddig mi erővel bírtuk, addig próbáltunk kapaszkodni. Rosszul kezdtünk, de volt tartásunk és visszajöttünk a mérkőzésbe, utána pedig buta hibákból ismét nagy volt a különbség. A második félidőben visszajöttünk egy gólra, de talán ott elfogytunk, és átfutott rajtunk ellenfelünk. Rengeteg gólt kaptunk, jobban örültem volna egy kicsit szorosabb a vége.

Szilágyi Zoltán: — A Fehérvár nagyon megnehezítette a dolgunkat, jól indultunk, a védekezésünk rendben volt, és ebből tudtunk könnyű gólokat dobni, valamint a támadójátékunkban is megvolt az a sebesség, amelyet az előző fordulóban hiányoltam. Az első félidő második fele egyértelműen a hazaiaké volt, a szünet után aztán ismételten masszívvá vált a védekezésünk és támadásban hoztunk egy jó átlagot. Ez a teljesítmény kellett ahhoz, hogy magabiztosan tudjuk a két pontot megszerezni. Mindez azért nagy szó, mert ezzel sikerült több fordulóval a bajnokság befejezése előtt bebiztosítani a bronzérmet.