Kézilabda: Bravúros pontszerzés az MTK Budapest csapatának az otthonában

Pontot szerzett az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata, a tabellán több hellyel előtte álló MTK Budapest otthonában. A pontszerzés mindenképpen sikernek mondható.
2021.10.30. 20:26 |

Ha azt nézzük, hogy a találkozó hajrájának a kezdetén már 5 góllal vezetett a kék-fehér egylet, abban az esetben mondhatjuk, a pontszerzés bravúr. Ha azt nézzük, hogy kevesebb mint két perccel a vége előtt a fehérváriaknál volt az előny, akkor vélhetnénk, a csapat pontot vesztett…
Felváltva vezettek a pályám lévők szinte a mérkőzés nagy részében. Hol az MTK vezetett, egy, két, vagy négy góllal, hol az Albánál volt az egy vagy két gólnyi előny. Így meneteltek az együttesek a hajráig, az 51. percben az MTK már 26-21-re vezetett, veszni látszott a csata, ám egy hatos gólsorozattal fordítottak az Alba Fehérvár KC hölgyei. Három perccel a vége előtt 27-26 volt a vendégek javára, élt a remény, de másfél perc múlva egyenlítettek a házigazdák. A fővárosiak egyenlítése után az utolsó percben mindkét csapatnak volt esélye megszerezni a győztes gólt, de végül maradt a döntetlen.
MTK Budapest–Alba Fehérvár 27–27 (13–13)
Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3
Kiállítások: 6 illetve 4 perc
Az Alba Fehérvár KC együttese Dányi, Pijevic, Tóth (kapusok), Ohyama 7, Takó 5, Töpfner 5, Besszer 4, Triscsuk 3, Bardi 1, Domokos 1, Gerháth 1, Boldizsár, Dubán, Háfra, Szarka, Varga. Vezetőedző: Boris Dvorsek összeállításban szerezte meg a bravúr pontot.