-
Színház kadétoknak
A Tizenkét dühös ember című produkció zártkörű díszelőadását tartották csütörtökön a Vörösmarty Színházban. Az előadással honvéd kadétok és honvédelem tantárgyat tanuló diákok részére nyújtottak színházi élményt. Az előadás előtt Szikora János színházigazgató úgy fogalmazott, hogy az emberből kiirthatatlan az igazság iránti őszinte ösztön és ezen a mély ősi ösztönön alapul ez a nagyszerű dráma is.
2024.11.14. -
„WTF is LOVE?”
„WTF is LOVE?” – ez a címe a Prospero Színkör új előadásának, amelyet november 15-én pénteken 19 órától mutatnak be a V54 Színház és Kultúrtérben.
2024.11.14. -
Csak még egyszer előre
Burján Zsigmond Csak még egyszer előre című filmjét nézhették meg az érdeklődők a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A film az első világháborús fehérvári hősöknek állít emléket.
2024.11.13. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12.
Kiállítással és pódiumbeszélgetéssel ünnepli jubileumát a Vörösmarty Színház
November 7-én kiállítással és pódium-beszélgetéssel elevenítik fel az 50 évvel ezelőtti eseményeket: 1962. november 7-én a Csongor és Tünde bemutatójával nyílt meg a felújított Vörösmarty Színház. A kiállításon a felújítás relikviáit láthatja a publikum, a pódiumbeszélgetésen a színház igazgatója, Dr. Szikora János Törőcsik Marival és Bitskey Tiborral, az egykori Csongor és Tünde előadás főszereplőivel beszélget.
2012.11.05. 06:34 |
November 7-én kiállítással és pódiumbeszélgetéssel elevenítik fel az 50 évvel ezelőtti eseményeket: 1962. november 7-én a Csongor és Tünde bemutatójával nyílt meg a felújított Vörösmarty Színház. A kiállításon a felújítás relikviáit láthatja a publikum, a pódiumbeszélgetésen a színház igazgatója, Dr. Szikora János Törőcsik Marival és Bitskey Tiborral, az egykori Csongor és Tünde előadás főszereplőivel beszélget.
Székesfehérváron 1872. augusztus 8-án rakták le az önálló kőszínház alapkövét. A város színészetének 100. évfordulóját ünnepelve kapta meg 1913-ban a Vörösmarty Színház nevet. A patinás színházépület 1944. karácsonyán leégett, romjai másfél évtizedig háborús mementóként meredeztek a Belváros szívében.
1959 és 1962 között Klemens Antal és Spránitz Tibor székesfehérvári építészek és a Fejér megyei Tervező Iroda munkatársai tervei alapján a színházat teljesen újjáépítették, külsejében többnyire a régi épület stílusában, kiegészítve a legkorszerűbbnek számító gépészeti megoldásokkal. A szakági tervezésben a fővárosi KÖZTI is közreműködött, a kor esztétikáját tükröző igényes belsőépítészeti megoldásaiért Hornicsek László belsőépítész Ybl-díjat kapott. A kivitelezést a Fejér megyei Állami Építőipari Vállalat végezte, élén Haár Miklós és Szendrői Péter építésvezetőkkel. Példaértékű társadalmi, lakossági összefogás kísérte az újjáépítést. A Vörösmarty Színház 1962. november 7-én ünnepi díszelőadás keretében nyitotta meg ismét a kapuit, ekkor a budapesti Nemzeti Színház társulata mutatta be Vörösmarty Csongor és Tündéjét Törőcsik Mari és Bitskey Tibor főszereplésével, Marton Endre rendezésében.
Négy évtizeddel később műszaki és funkcionális szempontból is szükségessé vált a színházépület teljes körű újjáépítése. A mai színházat 2005. december 18-án adták át.