Kiharcolt győzelem a sereghajtó ellen - Egy góllal nyert a Cornexi

A női kézilabda NB1 11. fordulójában óriási csatát vívott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérváriak a sereghajtó, és eddig mindössze két pontot gyűjtő Budapesti Kőbánya Spartacus együttesét fogadták. Az alapszakasz második körének nyitányán a "Spari" szerzett vezetést, sőt, néhány percnyi fej-fej melletti küzdelmet követően ellépett a hazaiaktól. A támadásban vétett hibáknak és a gyange védekezésnek köszönhetően a Spartacus a félidőre háromgólos előnyt szerzett. A rendkívül izgalmas véghajrában a Spartacus kiegyenlített, majd 20 másodperccel a vége előtt az ismét brillírozó Balogh Beatrix jóvoltából kűzdötték ki a fehérváriak a győzelmet. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Bp. Kőbánya Spartacus 30-29 (13-16)
2005.11.13. 19:23 |

A női kézilabda NB1 11. fordulójában óriási csatát vívott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. Pedig nem kellett volna, hiszen a fehérváriak a sereghajtó, és eddig mindössze két pontot gyűjtő Budapesti Kőbánya Spartacus együttesét fogadták. Az alapszakasz második körének nyitányán a Spari szerzett vezetést, sőt, néhány percnyi fej-fej melletti küzdelmet követően ellépett a hazaiaktól.

A támadásban vétett sok hibának és a gyange védekezésnek köszönhetően a Spartacus a félidőre háromgólos előnyt szerzett, majd fordulás után az agresszívabban játszó Cornexi ezt ledolgozta. A vendégek az 50. percig nem hagyták magukat, ám az ekkor erőteljesebb Alcoa állva hagyta a Kőbányát, azonban talán idő előtt győztesnek érezte magát. A rendkívül izgalmas véghajrában a Spartacus kiegyenlített, majd 20 másodperccel a vége előtt az ismét brillírozó Balogh Beatrix jóvoltából kűzdötték ki a fehérváriak a győzelmet.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Bp. Kőbánya Spartacus 30-29 (13-16)

Székesfehérvár, 900 néző
 Vezette: Koöle, Hiebl (AUT)

Cornexi: Sugár - Kenyeres 4, Pádár 2, Siti 3, Vijunaite 1, Kordyuk 7, Balogh B. 10/3, csere: Csernus, Kiss, Vaszari 1, Trishchuk, Szabó 1, Õri 1, Fekete (kapus). vezetőedző: Szabó Edina

Spartacus: Lengyel - Balog 7/4, Viglási 6/1, Szőke 2, Borkowska 7, Szamosi A. 2, Nagy 5, csere: Szamosi L., Such, Halmai, Novográdecz, Rózsa, Gábor (kapus). vezetőedző: Marczinka Zoltán

Kiállítások: 10 ill. 6 perc