Kínos vereséget szenvedett a Fehérép-Alcoa-FKC

Meglepő vereséget szenvedett a Fehérép-Alcoa-FKC női kézilabda csapata az NB1-es bajnokság utolsó előtti mérkőzésén. A fehérvári lányok a tabella hatodik helyén álló Hódmezővásárhely vendégeként léptek pályára, s a vásárhelyi NKC nagy csatára késztette Vura József alakulatát. A heves – súlyos sérülésekkel árnyékolt – összecsapáson a Fehérép egy góllal maradt alul motiváltabb ellenfelével szemben.  ASA-HÓDMEZÕVÁSÁRHELYI NKC–FEHÉRÉP ALCOA FKC 33–32 (18–17)
2008.05.17. 22:27 |

Végig rendkívül izgalmas mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidőben előbb Földest arccsontsérülés miatt, majd egy percre rá a helyére beálló Szepesit kulcscsonttöréssel szállították kórházba.

Az egygólos hazai vezetéssel zárult játékrész után a Vásárhely többször is meglépett a Fehéréptől, a fehérváriak azonban rendre faragtak hátrányukból, s az utolsó pillanatig volt esélyük az egyenlítésre. A lelkes hazai csapat ezt a szívességet nem adta meg nevesebb ellenfelének, s otthon tartotta a két bajnoki pontot.

Miután az üldöző Debrecen döntetlenre végzett a Derecske ellen, két pontra zárkózott csak fel a botló fehérváriak mögé, így az utolsó bajnoki fordulóban dől el, ki végez a tabella negyedik helyén.

ASA-HÓDMEZÕVÁSÁRHELYI NKC–FEHÉRÉP ALCOA FKC 33–32 (18–17)

Hódmezővásárhely, 400 néző
 V: Baranyi, Szloska

HÓDMEZÕVÁSÁRHELY: Vörös – Földes 1, NYIKOLAJENKO 11, WOLF 5 (2), Borbély 1, Sipos 3, KOROKNAI 4. Cs: Abramovics (kapus), Fülöp, Jókai 3, Jenőfi 4, Szepesi, Gerstmár R., Takács D. 1. Edző: Rapatyi Tamás

FEHÉRÉP ALCOA: Fekete Cs. – BALOGH B. 9 (2), MÁJER 6, Bernataviciute 1, TRISCSUK 5, Vaszari 2, TÁPAI SZ. 5. Cs: Djerics (kapus), Szrnka 2, Viunaite 2. Edző. Vura József

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
  Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2
 Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 8. p: 6–4. 17. p.: 10–8. 24. p.: 15–13. 34. p.: 18–19. 37. p.: 22–19. 43. p.: 27–22. 50. p.: 30–25. 55. p.: 32–30